2020. augusztus 2. - 16:20 | Sport

Az idei Balaton-átúszásnak közel 9 ezer résztvevője volt, akik között akadtak csallóközi bátor jelentkezők is.

Olvasói felvétel

Az olvasói felvételünkön azok a csallóközi úszók láthatók, akik részt vettek ezen az igencsak kimerítő teljesítménypróbán.

Révfülöpről reggel 8 óra óta vágtak neki az úszók a távnak, startolni 12 óráig lehetett azoknak, akik előzetesen regisztráltak. Összesen 8907-en ugrottak vízbe, közülük ezren az első alkalommal meghirdetett féltávot vállalták - ők a célból indultak és ugyanoda értek vissza. A résztvevők gyakorlatilag tökéletes körülmények között úszhattak, verőfényes napsütésben, meleg vízben teljesíthették a távot.

Az idei győztes egyébként Rasovszky Kristóf volt, aki új csúccsal nyerte meg a 38. Lidl Balaton-átúszást.