Csörgőék (Tamás, László és Áron) három bajnoki aranyérme

2018. március 7. - 07:49 | Sport

Szombaton Dunaszerdahelyen a kadetok éremcsatáival rajtoltak el a szabadfogásúak idei éremcsatái, melyen a női szakág képviselői is megmérettettek. A Dunaszerdahelyi Birkózóklub szervezésében zajló viadalon remekeltek a dél-szlovákiaiak.

A dunaszerdahelyi Csörgő fivérek klubelnökükkel és edzőikkel

A fiúk mezőnyében tizenkilenc honi klub hatvanöt versenyzője küzdött a győzelemért.

A vendéglátók mezében a Csörgő fivérek, Tamás és László játszották a prímet, országos bajnoki címmel zárták a viadalt. A bősiek színeiben a korosztályát tekintve még idősebb diák, Csörgő Áron bizonyult a legerdményesebbnek, a 80 kilós súlycsoportban győztes tehetség orvosi engedéllyel és szülői beleegyezéssel állhatott csatasorba. Rajtuk kívül ugyancsak a bajnokok közé került a marcelházai Galbavý Albin. A rendezvényen somorjai, komáromi és rimaszombati birkózók is dobogós helyezést produkáltak a dunaszerdahelyi sportcsarnokban rendezett seregszemlén.