DAC-ifik: Bajnóczi Nikolas tizenegyest hárított

2018. augusztus 18. - 14:41 | Sport

I. liga, 1. forduló: A dunaszerdahelyiek értékes pontot raboltak a vasgyáriak otthonából, annak ellenére, hogy a mérkőzés 38. percétől emberhátrányban játszottak.

A hazaiak két büntetőt is elpuskáztak: az elsőt 0:0-ás állásnál a 7. percben Galčík a kapu fölé küldte, a másodikat – Ďatko lövését a 69. percben 2:2-es reminél – Bajnóczi kapus bravúrosan semlegesítette, s így nagyban hozzájárult csapata pontszerzéséhez.

A megfogyatkozott csallóköziek egyébként az egész összecsapáson szervezetten védekeztek, becsülettel küzdöttek. Gólhelyzetekre is futotta erejükből, a végrehajtásnál azonban több koncentrációra, higgadságra lett volna szükségük.

EREDMÉNY

FK Železiarne Podbrezová–FK DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:2 (0:1), g.: Galčík 2 (55., 62.) – Kelemen (12.), Holík (65. – 11 m).

Sárga lap: Cibula (38.), Gecelovský (42.), Dáridík (87.) – Holík (65.), Dolinský (69.).

Piros lap: Kelemen (38., DAC).

Játékvezető: Ján Rojček.

Nézőszám: 200.

A DAC összeállítása:

Bajnóczi Nikolas – Magyar Attila Máté, Ján Holík (73. Dávid Doktorík), László János (C), Lukáš Leginus (89. Erik Švihel), Kelemen Marko, Bari Krisztián, Marek Mišenko, Kristián Slebodník (52. Šimon Dolinský), Nagy László, Matúš Malý. További cserepadosok: Hervay Tamás, Denis Richnavský, Alexandru–Laurentiu Oroian, Bénes Krisztián.

Edző: Szijjártó László. Másodedző: Gőgh Árpád. Csapatvezető: Hepner Dávid. Gyúró: Ludik György.

A 2. fordulóra kisorsolt DAC–Trencsén párbaj augusztus 25-én, szombaton elmarad, a vendégcsapat ugyanis halasztást kért.