DAC-ifik: Jelentős győzelem a Slovan felett

2021. szeptember 12. - 17:35 | Sport

I. labdarúgóliga, U19, 7. forduló: Az égszínkékek szerezték meg a vezetést – már a mérkőzés 6. percében –, de a DAC-legénység fegyelmezett játékkal kétszer is a maga javára tudta fordítani a gólarányt.

Lelkes Vince illusztrációs felvétele

Besztercebányán három pontot szereztek a zsolnaiak, utóbbiak a listavezetők. Hazai pályán szenvedtek vereséget a nagyszombatiak – a rózsahegyiek voltak a nyerők.

A trencséni Felix Daniel Tomík a szenicei találkozó 90. percében, 1:1-es állásnál tizenegyest hibázott.

Piros lap: Mário Michalec (61., AS Trenčín).

Az FC Nitra–FC Petržalka találkozót elhalasztották.

EREDMÉNY:

FK DAC 1904 Dunaszerdahely–ŠK Slovan Bratislava 4:2 (1:1), g.: Szolgai Máté 2 (73., 76.), Dávid Kmeťo (36.), Adam Horvat (56.) – Rudolf Božík (6.), Martin Kušnír (64.).

Sárga lap: Oliver Vajda (75., ŠK Slovan Bratislava).

Játékvezető: Tomáš Batiz.

A DAC összeállítása:

Horváth Attila – Erik Vinger (55. Adam Horvát), Szalma Dániel Zsolt (C), Adrián Lehotský, Szolgai Bálint, Filip Bobrovský, Szolgai Máté, Marko Beran (55. Botló László), Csóka Bálint, Mikuláš Demjanovič (85. Máhr Tamás), Dávid Kmeťo (72. Peter Patrik Flašík).

További cserepadosok: Damián Kachút, Füssy Szilárd, Ollári Zsombor.

Szakmai stáb – edző: Juraj Gombár, csapatvezető: Ollé Róbert, Gyúró: Méry Attila, asszisztens 1: Gőgh Árpád, asszisztens 2: Pavol Farkaš, kapusedző: Jakub Kovalik; főrendező: Puha Tamás; videótechnikus: Bartalos Gyula.