DAC-ifik: Vereség a sereghajtó otthonában
I. liga (U19), 12. forduló. A vendégcsapatok egyetlen egy pontot sem szereztek.
A rózsahegyiek hét gólt lőttek a vasgyáriaknak, a poprádiak és a nagyszombatiak hármat-hármat a nyitraiaknak, ill. a trencsénieknek.
A zoboraljai Ján Ferleťák a poprádiak elleni idegenbeli mérkőzés 82. percében, 3:2-es állásnál tizenegyest hibázott, pedig találata pontot érhetett volna.
Piros lap: Williams Baba Hamza (50., MŠK Žilina).
Az FC Senica–ŠK Slovan Bratislava mérkőzést november 8-án játsszák.
EREDMÉNYEK:
MFK Zemplín Michalovce–FK DAC 1904 Dunaszerdahely 1:0 (0:0), g.: Peter Blaško (57. – 11 m).
Sárga lap: Peter Blaško (58.) – Bögi Ferenc (74.).
Játékvezető: Michal Čiernik.
Nézőszám: 50.
A DAC összeállítása:
Horváth Attila – Vass Máté, Timotej Petrišák, Thomas Salvan, Filip Bobrovský (76. Rátonyi Soma), Szolgai Máté, Bögi Ferenc (C), Csóka Bálint, Marek Švec, Sebastián Prášek (90. Martin Šuster), Molnár Jakab.
További cserepadosok: Erik Vinger, Szalma Dániel Zsolt, Ollári Zsombor.
Szakmai stáb – edző: Jozef Daňko, az edző asszisztense: Gőgh Árpád, kapsuedző: Filip Mentel, csapatvezető: id. Bögi Ferenc, gyúró: Ľubomír Babic, orvos: Fegyveres Zsolt.
További eredmények:
FK Poprad–FC Nitra 3:2 (1:0), g.: Slivka (40.), Smieško (64.), Rumanský (77.) – Ferleťák (59.), Spáčil (67.).
MFK Dukla Banská Bystrica–MŠK Žilina 1:0 (1:0), g.: Jackuliak (19.).
FC Spartak Trnava–AS Trenčín 3:1 (2:0), g.: Olejník (10. – 11 m), Ďurina (37.), Tvrdík (71.) – Tučný (90.).
MFK Ružomberok–FK Železiarne Podbrezová 7:2 (4:0), g.: Selecký 2 (2., 17.), Jedinák 2 (15., 90.), Kubík (26.), Gabriš (61.), Vrábeľ (73.) – Prachar (53.), Kőrös (90.).
A bajnokság állása:
1. Slovan BA x 11 x 7 x 3 x 1 x 19:5 x 24
2. Ružomberok x 12 x 7 x 2 x 3 x 31:18 x 23
3. Žilina x 11 x 6 x 3 x 2 x 23:15 x 21
4. Poprad x 11 x 6 x 2 x 3 x 16:17 x 20
5. B. Bystrica x 11 x 5 x 2 x 4 x 16:15 x 17
6. Sp. Trnava x 11 x 4 x 3 x 4 x 23:18 x 15
7. DAC x 11 x 4 x 2 x 5 x 20:14 x 14
8. Nitra x 11 x 3 x 2 x 6 x 17:18 x 11
9. Senica x 8 x 3 x 1 x 4 x 6:13 x 10
10. Michalovce x 11 x 3 x 1 x 7 x 10:25 x 10
11. Podbrezová x 11 x 2 x 2 x 7 x 12:30 x 8
12. Trenčín x 9 x 2 x 1 x 6 x 11:16 x 7
(lel)