Dakar-rali - Peterhanselé a szakasz, nő a nyomás az összetettben éllovas Sainzon

2020. január 14. - 15:05 | Sport

Az autósok között a Stéphane Peterhansel, Paulo Fiuza francia, portugál páros nyerte a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali kedden rendezett kilencedik szakaszát.

-illusztráció- (Fotó: YouTube - screenshot)

Peterhanselék a 415 kilométeres etapon - amelyből 410 kilométer volt a mért táv - 15 másodperccel autóztak gyorsabb időt, mint a Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel katari, francia duó.

Az összetettben éllovas spanyol Carlos Sainz 6:31 perces hátránnyal ötödik helyen ért célba, így összetettben 24 másodpercre csökkent az előnye. A tizenháromszoros bajnok Peterhansel hátránya - idei harmadik szakaszgyőzelme ellenére - még mindig 6:38 perc.

A motorosok között a chilei Pablo Quintanilla volt a leggyorsabb, az összetettben továbbra is az ezúttal negyedikként záró amerikai Ricky Brabec vezet.

A verseny péntekig tart.

Eredmények (a viadal honlapjáról):

9. szakasz, Vadi ad-Davaszir - Haradh, 415 km:

autósok:

1. Stéphane Peterhansel, Paulo Fiuza (francia, portugál, Mini) 3:08:31 óra
2. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 15 másodperc hátrány
3. Jaszir Szeajdan, Alekszij Kuzmics (szaúd-arábiai, orosz, Mini) 4:48 perc h.

2. Toby Price (ausztrál, KTM) 1:54 perc hátrány
3. Joan Barreda Bort (spanyol, Honda) 2:42 p h.

1. Ricky Brabec (amerikai, Honda) 31:59:29 óra
2. Quintanilla 20:53 p h.
3. Price 26:43 p h.

Szerdán, a tizedik szakaszon a Haradh és Subajtah közötti 534 kilométeres mért szakasz vár a mezőnyre.

Az első szaúdi Dakaron öt kategóriában, autóval, kamionnal, motorkerékpárral, quaddal, valamint az első alkalommal külön géposztályba sorolt, négykerék-meghajtású buggykkal mérik össze tudásukat az indulók, akiknek 12 nap alatt 5000 kilométer gyorsasági szakaszt, összesen 7500 kilométeres távot kell megtenniük Dzsiddából rajtolva, és a Rijádtól 40 kilométeres távolságra lévő, építés alatt álló szórakoztató-, sport- és rendezvényközpontba, Kiddijába érkezve. Magyar induló nincs.