A Diákolimpia 2018 eredményei

Háromszáznál több sportoló állt rajthoz a Diákolimpia 2018 versenynapján pénteken Dunaszerdahelyen.

A Diákolimpia 2018 eredményei
Fotók: Cséfalvay Á. András (A többi fotóért kattints a képre!)

A szlovákiai magyar alapiskolák – Pozsonytól Nagyszelmencig – részére kiírt sportvetélkedőt kétévente rendezik meg a Csallóköz szívében. Az idei seregszemle immár a negyedik a sorrendben.

A diákok öt sportágban  – atlétika, labdarúgás, kézilabda, sakk, asztalitenisz – mérték össze rátermettségüket az országos döntőben. A finálét nyolc kerületi selejtező előzte meg. Az olimpia szerves része a képzőművészeti verseny.

 

EREDMÉNYEK

 

ATLÉTIKA

300 m síkfutás

Fiúk

1. Kosár Levente Máté (Alistál) 41,35

2. Nagy Zsolt (Nyárasd) 43,31

3. Both Alex (Csilizradvány) 45,02

Lányok

1. Nagy Szilvia (Csilizradvány) 47,16

2. Tési Evelin (Bős) 47,60

3. Kollár Roxana (Pered) 51,44

60 m síkfutás

Fiúk

1. Kosár Levente Máté (Alistál) 7,28

2. Gyarmati Bence (Szentpéter) 7,82

3–4. Kónya Leonárd (Torna) és Nagy Attila (Nyárasd) egyaránt 7,8

Lányok

1. Nagy Szilvia (Csilizradvány) 8,05

2. Tési Evelin (Bős) 8,28

3. Balázs Rita (Szepsi) 8,75 és Szamaránszki Miriam (Alistál) egyaránt 8,75

 

Távolugrás

1. Kosár Levente Máté (Alistál) 5,46

2. Gyöpös Ádám (Negyed) 5,15

3. Nagy Attila (Nyárasd) 5,02

Lányok

1. Tési Evelin (Bős) 4,96

2. Nagy Szilvia (Csilizradvány) 4,76

3. Balla Beatrix (Zselíz) 4,23

Kislabdadobás

Fiúk

1. Kónya Leonárd (Torna) 56,10

2. Szekeres Áron (Pered) 54,75

3. Marics Tibor (Lég) 50,50

Lányok

1. Nagy Szilvia (Csilizradvány) 49,20

2. Tési Evelin (Bős) 40,35

3. Nagy Gabriella (Nagymegyer) 37,70

 

Négytusa

Fiúk

1. Kosár Levente Máté (Alistál) 417

2. Nagy Zsolt (Nyárasd) 314

3. Gyöpös Ádám (Negyed) 292

Lányok

1. Nagy Szilvia (Csilizradvány) 274

2. Tési Evelin (Bős) 249

3. Balla Beatrix (Zselíz) 175

 

SAKK

Fiúk

1. Csémy Dávid (Szentpéter)

2. Mézes Kristóf (Szabó Gyula AI, Dunaszerdahely)

3. Klenkó Ádám (Bátorkestzi)

Lányok

1. Pivoda Réka (Eötvös utcai AI, Komárom)

2. Klenkó Éva Borbála (Bátorkeszi)

3. Győri Zsófia (Nádszeg)

ASZTALITENISZ

Fiúk

1. Lakatos Marek (Rozsnyó)

2. Gál Ádám (Vágsellye)

3. Danis Adrián (Nagyölved)

Lányok

1. Kolárovská Nikoletta (Szentpéter)

2. Kovács Evelin (Szentpéter)

3. Kis Rebeka (Muzsla)

LABDARÚGÁS

1. Nyárasd

2. Szabó Gyula AI, Dunaszerdahely

3. Bős

KÉZILABDA

1. Szabó Gyula AI, Dunaszerdahely

2. Komáromi Munka utcai AI és Selye János Gimnázium

3. Vámbéry Ármin AI, Dunaszerdahely

KÉPZŐMŰVÉSZET

I. kategória (5–6. évfolyam)

1. Csehy Flóra (Kodály Zoltán AI, Dunaszerdahely)

2. Karácsony Viktória (Szabó Gyula AI, Dunaszerdahely)

3. Tóth Anna (Kodály Zoltán AI, Dunaszerdahely)

 

II. kategória (7–9. évfolyam)

1. Kasza Alexandra Karin (II. Koháry István AI, Fülek)

2. Kodály Zoltán AI, Dunaszerdahely

3. Kodály Zoltán AI, Dunaszerdahely

 

Helyszínek voltak: a városi sportcsarnok (kézilabda), a Vámbéry-alapiskola és a sikabonyi városrész sporttelepe (atlétika), a sportgimnázium épülete (asztalitenisz és sakk), a sportgimnázium areálja és a város műfüves pályája (kispályás labdarúgás), Kodály Zoltán AI, ill. a városi sportcsarnok (képzőművészet).

 

Kapcsolódó cikkek:

Újra Diákolimpia Dunaszerdahelyen

Megérkeztek Dunaszerdahelyre a kelet-szlovákiai diáksportolók

A sport igazi ünnepe a szlovákiai magyar Diákolimpia

Életmű-díjakat adtak át jeles sportembereknek a Diákolimpián

(lv)