A dunaszerdahelyi Bazsó Marek és Bertók Nicolas, a vásárúti Csóka Sámuel és a komáromi Lakatos Imre bajnoki diadala

2017. október 27. - 11:34 | Sport

Négy bajnoki aranyérmet, hat elsőséget, összesen tizenkét dobogós helyezést szereztek a dél-szlovákiai birkózóklubok versenyzői Privigyén, a fiatalabb diákok kötöttfogásban zajló országos bajnokságán.

A dunaszerdahelyiek mezében ketten bajnoki címet, négyen érmes helyezést produkáltak (Arhív felvétel)

A dunaszerdahelyiek hat birkózójukat küldték csatába, négyen közülük érmes helyezést produkáltak. A 46 kilós súlycsoportban Bazsó Marek remekelt, pályafutása harmadik bajnoki címét gyűjtötte be. Bertók Nicolas a 76 kg-os súlycsoportban végzett az élen, ő másodízben lett országos bajnok. Az id. Gaál Attila és Vajas József edzők vezette dunaszerdahelyiek 25 ponttal a csapatversenyben a dobogó legalsó fokára kerültek.

A komáromi Spartacus birkózóklub képviselői közül Lakatos Imre (44 kg), a vásárútiak mezében pedig Csóka Sámuel (37 kg) került a bajnokok listájára.

A komáromi Spartacus bajnoki aranyérmét Lakatos Imre gyűjtötte be (Archív felvétel)

Az alacsonyabb súlycsoportokban a gyér érdeklődés miatt nem voltak párharcok. A gútai Lakatos Patrik és a rimaszombati Oláh Krisztián ellenfél híján csupán súlycsoportgyőztesként került a viadal krónikájába.