Dunaszerdahelyi történelemhamisítás MKP-Via Nova módra

camera

1

Dunaszerdahelyi történelemhamisítás MKP-Via Nova módra

Forrás: Felvidék.ma 

Megosztás

Csonka Ákos írni-olvasni megtanult, a Facebookot is csodálatosan kezeli, de a jelek szerint többre nincs igény az MKP-nál, ha utánpótlás-nevelésről beszélünk. A Via Nova történelmi ámokfutása Dunaszerdahelyen.

Felháborodott poszt jelent meg a felvidek.ma weboldalon a Szlovák Nemzeti Felkelés kapcsán megtartott dunaszerdahelyi Híd-Most megemlékezésről. A megélhetési magyar munkakörben dolgozó, egykori zselízi, ma már budapesti gazdasági migránsnál az csapta ki a biztosítékot, hogy a Híd kulturális államtitkára szlovákul mondta el beszédét a szlovák nemzeti felkelés évfordulója alkalmából Dunaszerdahelyen.

Az igazság egyébként az, hogy Rigó Konrád a felszólalók közül egyedüliként magyarul is beszélt az egybegyűltekhez – bár ez a tény Csonkát nem igazán érdekli. Szerinte az esemény “túlmegy minden határon”, holott csak az történt, hogy az ifjú politikus-palánta túltolta a legutolsó Fidelitas bulit. De az is biztos, hogy Csonka reggeli józanodáskor hiába itta két pofára a Turul-tejet, nem józanodott még ki.

Ezt nem fogod elhinni: Csonka szerint ha Dunaszerdahely és Dél-Szlovákia 1938 és 1945 között nem tartozott Szlovákiához, akkor ahhoz semmi köze a szlovákiai magyaroknak, mi történt a környéken. Zseni! Ahogy írja, a terület “Magyarországhoz tartozott, így a felkelés ezt a területet gyakorlatilag nem is érintette, hiszen más ország része volt”. Folytassuk ezt a brilliáns logikát, vajon a Nemzetstratégiai Kutatóintézetnek – Csonka munkahelye – mi köze van Szlovákiához vagy Erdélyhez, hiszen 1918 óta nem tartozik Magyarországhoz?

Na, de a via novás büszkesége nem véletlenül járhat Budapestre nemzetstratégiai továbbképzésre! Figyeljék, a következő érvkészlet is megérdemelt bizony minden egyes magyarországi adóforintot, egészen pompás. Csonka szerint Dunaszerdahelyen az SNP-ről minek megemlékezni, hiszen, az akkori hősök, a partizánok néhány év múlva hatalomra kerülnek és megalapoznak “a magyar kálváriának”, lakosságcserének, vagyonelkobzásoknak.

Értik, ugye:

Csonka pengeéles logikája szerint a partizánok a magyarfaló csehszlovákok, míg a magyarok értelemszerűen – ha nem partizánok – akkor a németek szövetségesei vagy egy semleges térben lebegő, sehova nem tartozó őserő, entitás.

Az, hogy néhány sorral önmagával is ellentmondásba keveredik – ti. a felkelésbe “több külföldi is bekapcsolódott, köztük magyarok is”, írja Csonka – tényleg ne zavarjon senkit, az MKP ifiszervezetének szürkeállománya évek óta stabilan hozza azt az elvárt szintet, amellyel még Rossi edző sem tudna mit kezdeni az öltözőben a mágnestábla mellett a DAC alaptaktika felvázolásakor.

Foglaljuk össze, mi az MKP reménységének üzenete Dunaszerdahelyre: ezek a lúzer partizánok és külföldiek képesek voltak fellázadni a nácik ellen – jó, az, hogy mi, hősmagyarok 1944 nyarán, Horthy aláírásával ellenjegyezve, tízezresével vagoníroztuk be honfitársainkat, nyilván Csonka számára csak háborús kötelesség – de még ezt is rosszul csinálták, mert a németek segítségével Tisóék leverték őket, viszont arra még maradt idejük, hogy mégis hatalomra kerüljenek és buzerálják a magyarokat.

Azt most hagyjuk is, hogy a szlovák-magyar lakosságcsere a neofita magyar kommunista párt és korabeli magyarországi politikai elitnek köszönhető: az eredetileg csak a szudétanémeteket kitoloncolni akaró csehszlovákok a magyarországi svábok kitelepítésének ötletén felbuzdulva kezdték el tolni a szlovákiai magyarok kitoloncolását is, amely végül a csehszlovák-magyar lakosságcserébe torkollott.

De, hogy Csonka azzal sincs tisztában, hogy

Szlovákia felszabadításáért a magyar partizánok is ugyanolyan hősiesen harcoltak, mint cseh és szlovák harcostársaik és éppen ezért sem szolgál rá a magyar a "bűnös nemzet" toposzára, amely egyébként, a későbbi magyarellenes intézkedések miatt, nem kímélte az egykori magyar nemzetiségű partizánokat sem, az nagyobb szégyen, mint a DAC-ból a Slovanba igazolni.

A történettudomány legutóbbi és érvényes kutatásai alapján ugyanis a Szlovák Nemzeti Felkelésbe mintegy 4-5000 magyar nemzetiségű ember kapcsolódott be.

A magyar gerilla harcosok általában katonaszökevény- és, munkaszolgálatos emberekből, a Szovjetunióban kiképzett antifasisztákból, önkéntesekből és a magyarországi területekről átszivárgókból verbuválódtak. Ezek a magyar nemzetiségű emberek nemcsak a közvetlen harci tevékenységben vettek részt, hanem az ellenséges haderő demoralizációjában is. Szintén emlékezzünk meg azokról a magyar katonákról is, akik nem kapcsolódtak be közvetlenül a Felkelésbe, de a nácik oldalán sem harcoltak tovább, így semleges pozíciójukkal járultak hozzá a háború gyorsabb befejezéséhez.

A környékbeli magyar lakosság a felkelők számára értékes információkat szállíthatott és kivették a részük a partizánok élelmiszer-, gyógyszer-, és fegyver-ellátásban is.

Az MKP-Via Novás ifipolitikus szerint mindez "egy jóérzésű magyar ember számára vállalhatatlan". Csakhogy a fenti történelmi tények és a Szlovák Nemzeti Felkelés is a 20. századi egyetemes magyar történelem része, még ha a legújabb szovjet stílusban nyomuló fidelitasos, vianovás történelemhamisítók ezt megpróbálják letagadni.

Nem is lehet vita: Hungária-Uhorsko "ezeréves" történelméhez a szlovákoknak legalább annyi hivatkozási alapja van, mint ahogy az egyébként nem túl jelentős magyarországi antifasiszta ellenállás legszebb pillanatai közé a Szlovák Nemzeti Felkelésben való részvétel is tartozik.

Az, hogy az MKP ifi politikusának erről is csak a sérelmi nacionalista indulatból megfogalmazott kirekesztő gondolatok jutnak eszébe mutatja, azt jelzi, hogy nagyon rossz irányba halad a szlovmagy közbeszéd egy része és, hogy az egykor országos jelentőségű párt totálisan visszaszorult az alternatív történelemből közénk pottyant mérges emberek skanzenjává.

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program