Dunaszerdahelyi vereség a csallóközi rangadón

Dunaszerdahelyi vereséggel zárult a csallóközi kézilabda-rangadó.

Teltházas női kézilabda-mérkőzésre került sor szombat este Csallóközben. A női kézilabda I. ligában a csallóközaranyosiak otthonában lépett pályára a dunaszerdahelyiek csapata.

A dunaszerdahelyi Bugár Cintia egyből az első percben megszerezte a meccs első sárgalapját. A pályán nagyon változatos játékot láthattunk, az első percekben 3:0-ra elhúzott a Csallóközaranyos, míg a dunaszerdahelyieknek csak elhibázott kapuralövései voltak, egészen a negyedik percig. Ekkor szerezte meg a 4-es számú játékos, Lelkes Lilla a dunaszerdahelyiek első gólját.

A dunaszerdahelyi együttesben Bugár Cintia sokoldalú játékot mutatott be, nem egyszer kapott kétperces kiállítást, de emellett ő volt csapata legeredményesebb góllövője is. Nagy Orsolya sikeres hetesekben jeleskedett. Az első félidőben a csallóközaranyosiak megszakítás nélkül vezettek, az első játékrész 12:9-es hazai vezetéssel végződött.

A második félidőben kezdtek igazán játszani a sárga-kékek. A második félidő 21.percében Straka Máriának sikerült kiegyenlítenie, így 17:17 lett az eredmény. Ez az állás azonban nem tartott sokáig, a csallóközaranyosiak emberhátrányuk ellenére is visszaszerezték a vezetést. Az utolsó percekben még láthattunk pár gólt a vendégektől, de a hazaiak előnye behozhatatlannak bizonyult, a dunaszerdahelyiek 23:19-es vereséget szenvedtek.

Csallóközaranyos – Dunaszerdahely 23:19 (12:10)

GÓLLÖVŐK:

Csallóközaranyos: Talár Petra (2), Kvasňovská Márta (2), Szalai Szilvia (2), Szabó Mónika (3), Dohnancová Evelin (3), Olajos Viktória (3), Szabó Júlia (8).

Dunaszerdahely: Viola Ágnes (1), Józan Réka (2), Straka Mária (2), Lelkes Lilla (2), Nagy Orsolya (3), Bugár Cintia (9).

Forrás: slovakhandball.sk