Eb-pótselejtező: Magyarország kettős győzelemmel kint van az Eb-n!

1

A gólszerző, Priskin Tamás (Fotó: MTI)

A magyar labdarúgó-válogatott 44 év után szerepelhet ismét Európa-bajnokságon: a csütörtöki, 1-0-s idegenbeli sikert követően vasárnap hazai pályán 2-1-re múlta felül Norvégiát a pótselejtezőn, így kettős győzelemmel jutott ki a 2016-os, franciaországi kontinensviadalra.

1972 után először jutott ki az Európa-bajnokságra a magyar válogatott, amely a Norvégia elleni Eb-pótselejtező visszavágóját is megnyerte pénteken este a budapesti Groupama Arénában, így kettős győzelemmel és 3-1-s összesítéssel megnyerte a párharcot. Priskin bombájára és egy öngólra Henriksen válaszolt a hajrában, a magyar nemzeti csapat pedig 29 év után ismét kijutott egy nagy tornára.

Elképesztő hangulatban kezdődött a norvégok elleni hazai mérkőzésünk. A magyarok magabiztosan tartották a labdát, sőt a 14. percben megszereztük a vezetést: Priskin 18 méterről egy csel után elképesztő nagy gólt lőtt a bal felsőbe, így összesítésben már két gól volt a mieink előnye (1-0).

A gól érezhetően megfogta az addig sem nagyon villogó norvégokat, Kleinheisler és Dzsudzsák is próbálkozott lövéssel, de nem jártak sikerrel. Norvégia a 27. percben alakította ki az első helyzetét, ekkor Aleesami szélről leadott lövését védte Király.

A 36. percben növelhettük volna az előnyünket: Kleinheisler kitűnően adott be, az érkező Lovrencsics azonban nagy helyzetben mellé fejelt. Közvetlenül a szünet előtt majdnem egyenlített az ellenfél, de Hovland szerencsére a bal kapufára bólintott.

A második félidőre Elek már nem jött ki, Pintér Ádám folytatta a helyén. A játékrész elején kicsit beszorultunk, de az 58. percben Dzsudzsák egy szép szóló végén 20 méterről a felső lécet találta el. Bő félórányi játék után óriási taps és ováció közepette a fantasztikus gólt szerző Priskint Böde Dániel váltotta.

A 71. percben a kiválóan játszó Dzsudzsák három norvég védőt fektetett el, majd 18 méteres kemény lövését, kitolta a kapus. Nem sokkal később az oslói hőst, Kleinheislert, Németh Krisztián váltotta.

A 76. percben Pedersen került ziccerbe, de Király elképesztően nagy bravúrt mutatott be. Pár perccel később Henriksen tüzelt fölé.

A 82. percben minden eldőlt! A szöglet után Guzmics csúsztatott, a labda pedig Henriksenről a hálóba került. A 85. percben Henriksen a mi kapunkba is betalált, de ennek már nem volt jelentősége, hiszen 2-1-re nyertünk! Mindez pedig azt jelenti, hogy a magyar válogatott 1972 után újra ott lesz az Európa-bajnokságon.