Eb-selejtező: A németek kikaptak a hollandoktól

2019. szeptember 7. - 07:57 | Sport

A német válogatott 4-2-re kikapott Hollandiától Hamburgban a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat pénteki rangadóján a C csoportban.

Fotó: AP

Serge Gnabry kilencedik percben szerzett góljával ötven percen át vezettek a házigazdák, de a vendégek hét perc alatt fordítottak. Toni Kroos büntetőből egyenlített ugyan, de Donyell Malen, a PSV Eindhoven 20 éves támadója a 79. percben betalált a vendégektől, akiknek sikerét Georginio Wijnaldum biztosította be a 91. percben.

Így a két együttes mindkét Eb-selejtezőjén vendéggyőzelem született, a németek márciusban 3-2-re nyertek Amszterdamban. Joachim Löw csapata legutóbb 2015. október 8-án kapott ki selejtezős mérkőzésen, azóta sorozatban 14 győzelmet aratott a vb és az Eb kvalifikációjában.

A G csoportban az osztrákok kiütötték a letteket, míg a szlovénok legyőzték a lengyeleket.

Az I csoportban a belgák visszafogott első félidőt követően tudták igazolni a papírformát San Marinóban, az oroszok pedig fordítottak a skótok vendégeként.

Eb-selejtezők:

C csoport:
Németország-Hollandia 2-4 (1-0)
gól: Gnabry (9.), Kroos (73. - 11-esből), illetve F. de Jong (59.), Tah (66. - öngól), Malen (79.), Wijnaldum (91.)

korábban:
Észtország-Fehéroroszország 1-2 (0-0)
gól: Sorga (54.), illetve Naumov (48.), Szkavis (92.)
A csoport állása: 1. Észak-Írország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Németország 9/4, 3. Hollandia 6/3, 4. Fehéroroszország 3/5, 5. Észtország 0/4

G csoport:
Szlovénia-Lengyelország 2-0 (1-0)
gól: Struna (35.), Sporar (65.)

Ausztria-Lettország 6-0 (2-0)
gól: Arnautovic (7., 53. - a másodikat 11-esből), Sabitzer (13.), Steinbors (76. - öngól), Laimer (80.), Gregoritsch (85.)
A csoport állása: 1. Lengyelország 12 pont, 2. Ausztria 9, 3. Szlovénia 8 (9-3), 4. Izrael 8 (9-8), 5. Észak-Macedónia 5, 6. Lettország 0