Eb-selejtezők: Kikapott Skóciában a spanyol válogatott

2023. március 29. - 09:26 | Sport

A spanyol válogatott kisebb meglepetésre 2-0-ra kikapott Skócia vendégeként kedden este a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők második fordulójában.

Fotó: TASR/AP

A glasgow-i mérkőzésen a vendégek óriási labdabirtoklási fölényben voltak, 68 százalékban volt náluk a labda, ám játékukban kevés volt az igazi veszély, míg a kontrázó skótok már a hetedik percben megszerezték a vezetést Scott McTominay révén. A Manchester United középpályása a második félidő elején is betalált, a folytatásban pedig a vendégek a szépítésig sem jutottak el.

Az A csoportban így a skótok állnak az élen, akik 1984 óta először győzték le a spanyol válogatottat.

Az I jelű hatosban Svájc és Románia is hat ponttal áll két kör után. Kedden előbbi Izraelt verte simán, utóbbi pedig a fehérorosz együttest győzte le 2-1-re.

Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló:

A csoport:

Skócia-Spanyolország 2-0 (1-0)
Georgia-Norvégia 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Skócia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Spanyolország 3/2, 3. Georgia 1/1 (1-1), 4. Norvégia 1/2 (1-4), 5. Ciprus 0

D csoport:
Törökország-Horvátország 0-2 (0-2)
Wales-Lettország 1-0 (1-0)

Az állás: 1. Horvátország 4 pont/2 mérkőzés (3-1), 2. Wales 4/2 (2-1), 3. Törökország 3/2, 4. Örményország 0/1 (1-2), 5. Lettország 0/1 (0-1)

I csoport:
Svájc-Izrael 3-0 (1-0)
Románia-Fehéroroszország 2-1 (2-0)
Koszovó-Andorra 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Svájc 6 pont (8-0), 2. Románia 6 (4-1), 3. Koszovó 2, 4. Andorra 1 (1-3), 5. Izrael 1 (1-4), 6. Fehéroroszország 0