Eb-selejtezők - A spanyolok 92. percben lőtt góllal jutottak ki

2019. október 16. - 07:23 | Sport

A spanyolok is biztosították a helyüket a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokságon, miután a selejtezősorozat keddi játéknapján 1-1-es döntetlent játszottak a svédek vendégeként Solnában.

Fotó: si.com

A kezdést követően a spanyol válogatott játszott magabiztosabban és ragadta magához az irányítást, a svédektől villanásokra futotta csupán. Igaz, mindeközben a kapura veszélyesebbek voltak a házigazdák, De Geától bravúrra is szükség volt. Az 50. percben a spanyolok kapusa aztán már hiába védett ismét kétszer óriási helyzetben, a vendégek kapuja nem szabadult fel, Marcus Berg megszerezte a vezetést a svédeknek.

A nagy iramú, színvonalas mérkőzésen a házigazdáknak önbizalmat adott az egygólos előny, amit kiváló játékkal őriztek meg a hajráig az egyre idegesebb spanyolokkal szemben. A 92. percben aztán egy szögletet követően nem tudtak felszabadítani a svédek, a visszalőtt labdát pedig a csereként beállt Rodrigo jó érzékkel rúgta be a kapuba. A vendégek így sorozatban már 38 mérkőzésen szereztek gólt.

Szintén az F csoportban a románok Bukarestben nem tudták legyőzni a norvégokat, a vendégek ott is a 92. percben szerezték az egyenlítést érő találatukat.

Az íreknek az Eb-részvételhez győzni kellett volna Svájcban, viszont még pontot sem szereztek: 2-0-ra maradtak alul.

D csoport:
Svájc-Írország 2-0 (1-0)
gól: Seferovic (16.), Duffy (93. - öngól)

Gibraltár-Georgia 2-3 (0-2)
gól: Casciaro (66.), Chipolina (74.), illetve Haraisvili (10.), Kankava (21.), Kvilitaia (84.)

A csoport állása: 1. Dánia 12 pont/6 mérkőzés (16-5), 2. Írország 12/7 (6-4), 3. Svájc 11/6, 4. Georgia 8/7, 5. Gibraltár 0/6

F csoport:
Svédország-Spanyolország 1-1 (0-0)
gól: Berg (50.), illetve Rodrigo (92.)

Románia-Norvégia 1-1 (0-0)
gól: Mitrita (62.), illetve Sörloth (92.)

Feröer-szigetek - Málta 1-0 (0-0)
gól: Baldvinsson (71.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Spanyolország 20 pont, 2. Svédország 15, 3. Románia 14, 4. Norvégia 11, 5. Málta 3 (2-18), 6. Feröer-szigetek 3 (4-23)

G csoport:
Izrael-Lettország 3-1 (3-1)
gól: Dabbur (16., 42.), Zahavi (26.), illetve Kamess (40.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Lengyelország 19 pont, 2. Ausztria 16, 3. Szlovénia 11 (13-8), 4. Izrael 11 (15-15), 5. Észak-Macedónia 11 (10-11), 6. Lettország 0

J csoport:
Liechtenstein-Olaszország 0-5 (0-1)
gól: Bernardeschi (2.), Belotti (70., 92.), Romagnoli (77.), El Shaarawy (82.)

Görögország - Bosznia-Hercegovina 2-1 (1-1)
gól: Pavlidisz (30.), Kovacevic (88. - öngól), illetve Gojak (35.)

korábban:
Finnország-Örményország 3-0 (1-0)
gól: Jensen (31.), Pukki (61., 88.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Olaszország 24 pont, 2. Finnország 15, 3. Bosznia-Hercegovina 10 (17-14), 3. Örményország 10 (13-15), 5. Görögország 8, 6. Liechtenstein 2