EL-selejtező: Tizenegyes-párbajban maradt alul a Slovan, átkerült az EKL-selejtező utolsó körébe (FOTÓK, VIDEÓ)

2022. augusztus 12. - 07:12 | Sport

A Slovan Bratislava az Olimpiakosz ellen tizenegyes-párbajra kényszerült, ám veszített, így átkerült a Konferencia-liga-selejtező utolsó körébe.

Fotó: TASR

A pozsonyiak kétszer is egyenlítettek: előbb a 94. percben, ezzel hosszabbításra mentve a mérkőzést, csakhogy Abena kiállításával egyúttal emberhátrányba is kerültek. A hosszabbításban újfent megszerezték a vezetést a vendégek, de a Slovan perceken belül másodszor is egalizált. A büntetőpárbajban a görögök mindjárt első próbálkozásukat elrontották, de aztán a hazaiaktól Kucka és Chakvetadze is rontott, így az Olimpiakosz jutott tovább.

Eredmények, selejtező, 3. forduló, visszavágók:

Slovan Bratislava (szlovák)-Olimpiakosz (görög) 2-2 (0-0, 1-1, 1-2) - tizenegyesekkel: 3-4
Továbbjutott: az Olimpiakosz, 3-3-as összesítéssel, tizenegyesekkel.

Partizan Beograd (szerb)-AEK Larnaca (ciprusi) 2-2 (1-0)
Tj.: a Larnaca, 4-3-as összesítéssel.

F91 Dudelange (luxemburgi)-Malmö FF (svéd) 2-2 (0-0)
Tj.: a Malmö, 5-2-es összesítéssel.

Helsinki JK (finn)-NK Maribor (szlovén) 1-0 (0-0)
Tj.: a HJK kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

1. FC Slovacko (cseh)-Fenerbahce (török) 1-1 (0-0)
Tj.: a Fenerbahce, 4-1-es összesítéssel.

FC Zürich (svájci)-Linfield FC (északír) 3-0 (2-0)