EL-selejtezők: Büntetőkkel esett ki a Spartak Trnava

2016. augusztus 4. - 22:07 | Sport

Hiába győztek az első meccsen idegenben.

Fotó: AP/TASR

Egy héttel ezelőtt a Spartak Bécsben verte meg egy góllal az Austria Wient, most viszont a rendes játékidőben ugyanúgy 0:1 volt az eredmény. A hosszabbításban nem született gól, végül büntetőkkel 5:4 arányban a bécsiek győztek.

Mint arról korábbi cikkünkben írtunk, magyar csapat már nem szerepel az európai kupaporondon a Videoton csütörtöki kiesése után, a Spartak bukásával pedig már szlovákokból is csak egy maradt. Az AS Trenčín, miután a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében búcsúzott a Legia Warsawával szemben, az Európa Ligába még bekerülhet annak következő selejtezőjéből. A következő selejtezőkör párosainak sorsolása pénteken 13 órától zajlik a svájci Nyonban. A mérkőzéseket augusztus 18-án és 25-én játsszák.

Eredmény:

FC Spartak Trnava - FK Austria Wien 0:1 (a rendes játékidő és hosszabbítás után is), tizenegyesekkel: 4:5

Gólszerző: 88. Friesenbichler.
Büntetők: Stryger Larsen 0:1, Godál 1:1, Tajouri-Shradi 1:2, Schranz 2:2, Kvasina 2:3, Sloboda 3:3, Serbest 3:4, Jirka 4:4, Friesenbichler 4:5, Mikovič kihagyta.
Sárga lapok: Tambe, Jakubech, Horník, Hladík - Holzhauser, Tajouri-Shradi, Friesenbichler.
Játékvezető: Bebek (horvát),
Nézőszám: 17.152
Összeállítások:

Spartak: Jakubech - Kadlec, Greššák, Godál, Horník - Bello, Sloboda - Schranz, Halilovič (97. Jirka), Mikovič - Tambe (79. Hladík)

Austria: Almer - Stryger Larsen, Filipovič, Rotpuller, Martschinko - Holzhauser (71. Friesenbichler), Serbest - Venuto (86. Kvasina), Grünwald, Pires (71. Tajouri-Shradi) - Kayode