EL-selejtezők: Tizenegyespárbaj után búcsúzott a Slovan, kiesett a Honvéd, a Fehérvár viszont továbbjutott

2020. szeptember 18. - 07:38 | Sport

A rendes játékidő alatt nem esett gól a Kuopio PS - Slovan összecsapáson, ezért hosszabbítás következett, amelynek a 111. percében ugyan Medveď betalált, a hazaiak azonban a 120. percben egyenlíteni tudtak Udoh révén.

Fotó: MTI

A továbbjutóról tizenegyespárbaj döntött, amelyben a Slovan 4:3-as arányban maradt alul - Rafael Ratao és Nono is kihagyta a büntetőt.

A Budapest Honvéd hazai pályán 2-0-ra kikapott a svéd Malmö csapatától a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, így búcsúzott a sorozattól. A svéd bajnokságban listavezető rivális Ola Toivonen első félidő végén szerzett góljával jutott vezetéshez, majd a hajrában Arnór Ingvi Traustason biztosította be a továbbjutást. A Malmö a következő körben a horvát Lokomotiva Zagrebet fogadja.

A Fehérvár FC továbbjutott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének második fordulójából, miután csütörtökön 1-0-ra nyert a máltai Hibernians vendégeként. Márton Gábor együttese a jövő heti következő körben a svájci Servette vagy a francia Reims csapatával játszik. A főtáblára jutáshoz még két párharcot kell nyerni.