Ellepik a luxusprostituáltak ezt a várost, amelyik akkora, mint Gúta

camera

1

Ellepik a luxusprostituáltak ezt a várost, amelyik akkora, mint Gúta

Fotó: TASR/AP 

Megosztás

A világ legégetőbb problémáival – köztük a nemek közötti egyenlőtlenséggel – foglalkozó globális elit sok képviselője évente elzarándokol a svájci Davosba, és ettől nem teljesen függetlenül a csúcstalálkozó alkalmával az egekbe szökik a prostituáltak iránti kereslet a 10 ezer lakosú üdülővárosban.

A szexmunkások iránti igény jócskán megugrott a világ vezetőinek és üzletembereinek ötnapos rendezvényén, ami idén január 16-án kezdődött. A világgazdasági fórum idején az eszkortlányok ugyanazokban a hotelekben szállnak meg, mint a befolyásos guruk és alkalmazottaik. Ahogy arról a brit Daily Mail beszámolt, a prostik ilyenkor a helyszínen úgy öltöznek, mintha ők is valamilyen küldöttséghez tartoznának, hogy ne legyenek feltűnőek. Más okuk nem is nagyon lenne erre, hiszen a prostitúció legális Svájcban.

És hogy mennyi az annyi? Egy a lapnak Liana néven nyilatkozó kéjhölgy körülbelül 700 eurót kér egy óráért és 2300 eurót egy egész éjszakás kalandért, na meg persze az utazási költségeket is visszafizetteti.

Egy másik szexmunkás, akit íróként is számontartanak, a Twitteren azt írta: a fórum a kolléganői számára azt jelenti, hogy hajnali órákban az őrökkel a szállodai folyosókon közösen fogyasztják el a partnerüktől búcsúajándékba kapott csokoládét, miközben jól kibeszélik a gazdagokat.

Napközben azonban a befolyásos személyeké a főszerep. A világ gazdasági és politikai vezetői a fórumon mondják el a véleményüket a világ helyzetéről.

A davosi eseményen beszélt az ENSZ-főtitkára is, aki szerint siralmas állapotban van a világ az egymással összekapcsolódó számtalan kihívás miatt, a klímaváltozástól kezdve az ukrajnai háborúig, amelyek úgy halmozódnak egymásra, mint az autók egy tömeges karambolban.

António Guterres a davosi Világgazdasági Fórum találkozójának második napján, szerdán szólalt fel, aki azt hangsúlyozta, hogy a széles körű geopolitikai megosztottság és a bizalmatlanság aláássa a globális problémák megoldására tett erőfeszítéseket. Egyre nagyobb a társadalmi egyenlőtlenség, az infláció megélhetési nehézségeket idéz elő, energiaválság van, és a koronavírus-világjárvány hatásai máig érezhetők – sorolta a gondokat.

Arról nem is beszélve, hogy a vállalatok vezetőinek 86 százaléka világszerte lehetségesnek gondolja, hogy két éven belül "mindenki számára katasztrofális", globális kibertámadást hajtanak végre, elsősorban az instabil geopolitikai környezet miatt.

A Világgazdasági Fórumra idén Oroszország nem kapott meghívást, mert háborút indított a szomszédos Ukrajna ellen. Így az orosz fejesek nem csupán a szakmai networkingből maradnak ki, hanem a kufircolással egybekötött esetleges kéjutazásból is.

(Dailymail/mti/sp)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program