Előkészületi foci: A somorjaiak negyedik veresége

1

Komjáthy Lóránt felvétele a KFC Komárom–Vasas SC összecsapáson készült.

Két héttel a II. labdarúgóliga 2020/21-es bajnoki évfolyamának nyitánya előtt a dél-szlovákiai klubok pénteken és szombaton újabb előkészületi párharcot játszottak.

A Miroslav Karhan vezetőedző által irányított KFC pénteken a Vasas csapatát győzte le 3:1 arányban, szombaton pedig az NB III-as Puskás Akadémia B csapatától szenvedett 0:2-es vereséget.

A KFC szakvezetése a járványügyi helyzet alakulására való tekintettel lemondta a tervezett magyarországi edzőtáborozást.

A Ján Blaháč vezette somorjaiak az NB II-es Gyirmót FC együttesével mérték össze tudásukat. Ez az erőpróba a gyirmótiak 4:0-s győzelmével ért véget. Tegyük hozzá: ez volt a somorjaiak sorrendben negyedik felkészülési mérkőzése, egyben negyedik veresége.

Egyébként az új idény 1. fordulójában mindkét dél-szlovákiai kollektíva vendégként lép pályára. A komáromiak ellenfele a Podbrezová (augusztus 1., 17.00), a somorjaiaké pedig az MŠK Žilina B (augusztus 2., 10.30) csapata lesz.

KFC Komárom–Vasas SC 3:1 (2:0), a KFC gólszerzői: Tóth 2, Doktorík.

KFC Komárom–PAFC II 0:2 (0:1).

Gyirmót FC–FC STK 1914 Somorja 4:0 (1:0).