Előkészületi mérkőzés: A DAC ötöt kapott a Salzburgtól

A 2017/18-as idény előtti első felkészülési mérkőzésén szombaton 1:1-es félidő után a DAC 1:5 arányban alulmaradt az osztrák bajnokkal szemben. A leogangi edzőtábor keretén belül rendezett találkozón a fiatal Divković góllal debütált csapatban.

Fotó: fcdac.sk

A nyári felkészülés első mérkőzésén a tizenegyszeres osztrák bajnok Red Bull Salzburg ellen lépett szombaton pályára a DAC. Marco Rossi a rendelkezésére álló 24 játékosból csak a kisebb sérüléssel bajlódó Száraz, Koštrna, Šafranko hármast nem küldte játékba.

Remekül indult a Leogangban edzőtáborozó két csapat összecsapása: Vida beadására a 11. percben a keret legfiatalabb tagja, a 18 éves horvát Divković érkezett, és pár lépésről a kapuba fejelt. A 25. percben Atanga állította be a félidei 1:1-es eredményt.

A szünetben mindkét csapat tömegesen cserélt. Az osztrák bajnok szárnyakat kapott, és négy góllal koronázta fölényét. Fokozatosan Lainer, Minamino (kétszer) és M. Berisha voltak eredményesek.

Ezzel a találkozóval csúcsosodott ki az osztrák Alpokban tartott összpontosítás. Vasárnap még egy utolsó edzés vár a csapatra, majd elindul Dunaszerdahelyre. Hétfőtől odahaza folytatódik az új idényre való felkészülés. A következő edzőmeccsen, július 5-én, szerdán 18.30 órakor egy újabb ausztriai élcsapat, az FK Austria Wien ellen lép pályára a DAC. A mérkőzést a lilák Akadémiáján rendezik.

FC Red Bull Salzburg - FC DAC 1904 5:1 (1:1)

St. Johann im Pongau, Ausztria, 2017. július 1., 17.00 ó, változékony, esős idő, +18°C

Góllövők: 25. Atanga, 46. Lainer, 56. Minamino, 58. Minamino, 72. M. Berisha - 11. Divković

DAC, I. félidő: Macej - Živković, Šatka, Huk, Bajić - Aluku, Ljubičić, Domonkos - Pačinda, Divković, Vida. II. félidő: Slávik - Špiriak, Kwin, Kocsis, Kosorin - Ľupták, Ljubičić, Simon - Čmelík, Mervó, Moďoroši. Edző: Marco Rossi.

Salzburg: Stankovic - Farkas (46. Lainer), Igor, Caleta-Car, Ulmer (56. Mensah) - Haidara (46. Samassekou), Leitgeb (46. V. Berisha), Yabo (46. Rzatkowski), Atanga (46. Wolf) - Hwang (46. Minamino), Dabbur (46. M. Berisha). Edző: Marco Rose.