Érdekességek a női mellről: Létezik mellbimbó-erekció, sőt, a női mellek havonta változnak

  • Bulvár
camera

1

Érdekességek a női mellről: Létezik mellbimbó-erekció, sőt, a női mellek havonta változnak

-illusztráció- (Fotó: Unsplash) 

Megosztás

Elgondolkoztak a hölgyek már azon, hogy a hidegben miért keményednek meg a mellbimbók? Vagy miért tűnik az egyik mell nagyobbnak a másiknál? És azzal tisztában vannak, hogy számít-e a méret szoptatásskor?

Ha nem tudja a válaszokat ezekre és még pár kérdésre a női keblekkel kapcsolatban, akkor olvassa el a The Sun összefoglalóját eme testrészről – írja a Nový Čas.

1. Nincs befolyás a mellbimbó erekciója felett

A mellbimbóid tele vannak idegvégződésekkel, amelyek reagálnak a stimulációra. Ez magában foglalhatja az egyszerű érintést és a hőmérséklet változásait is. Bármilyen érintés, és az is, ha ruhája a mellbimbójához dörzsölődik, hasonló reakciót válthat ki.

2. A főemlősök mellnagyobbodása más, mint az embernél

A főemlősök mellei a terhesség alatt nőnek, majd ismét összezsugorodnak. Csak az embernél fordul elő mellnövekedés a tinédzserkor alatt, majd ez a nők egész életében így van, igaz, idővel változnak.

3. Lehet a nőknek mellbimbó-orgazmusuk

A mellbimbók többféle célt szolgálnak, az anyatej leadásától a szexuális izgalomig és a kielégülésig. Tudni kell, hogy a mellbimbók lehetnek erogén zónák. A mellbimbó-stimuláció akár „bimbó-orgazmushoz” is vezethet, ahol csak az említett stimulációval érheti el az orgazmust.

4. Az egyik mell akár egy mérettel is nagyobb lehet, mint a másik

Megvan az oka annak, hogy a melleket gyakran ikreknek nevezik. A mellek nem teljesen egyformák. Normális, ha asszismetrikusak.

5. A babák anyatejet termelhetnek

A legtöbb újszülöttnek – körülbelül 65-90 százalékának – születéskor valóban lesz mellszövete, az úgynevezett emlőbimbók. A terhesség alatt az anyától származó hormonok átvitele okozza, és a szülés után néhány héten belül magától elmúlik. Ezek a hormonális változások serkenthetik a mellbimbóból átlátszó vagy tejszerű folyadék termelődését, amit néha boszorkánytejnek is neveznek, ami rövid időn belül szintén eltűnik.

6. Az anyaméhben a mellbimbók a nemi szervek előtt fejlődnek ki

Ez az oka annak is, hogy a férfiaknak is van mellbimbójuk. Mind a mellek, mind a mellbimbók a terhesség rendkívül korai szakaszában, körülbelül négy-hat héten kezdenek fejlődni. Az Y-kromoszóma férfiaknál azt jelenti, hogy a herék a terhesség hét-kilenc hetében kezdenek fejlődni, és ezen a ponton a mellbimbók „elkészültek”. Az extra vagy kiegészítő mellbimbók valójában viszonylag gyakoriak, 100 emberből körülbelül egy-ötet érintenek. Különböző méretűek lehetnek, és olyan kicsik, hogy azt gondolhatja, hogy ez egy heg, például bárányhimlőtől. Általában a „tejvonal” mentén fordulnak elő – a képzeletbeli vonal a hónaljtól az ágyékig, ahol a mellszövet fejlődik az anyaméhben.

7. A mellekben nincs izom

A mell valójában nem tartalmaz izmot, tejtermelő mirigyekből és csatornákból, valamint zsírszövetből, valamint néhány szalagból állnak.

8. A mellek havonta változnak

A reproduktív évei alatt a mellek minden menstruációs ciklussal változnak, felkészülve a potenciális terhességre és szoptatásra, függetlenül a teherbe eséstől. Az emlőszövet reagál a menstruációs ciklus hormonjaira, az ösztrogén serkenti a tejcsatornák növekedését, a progeszteron pedig az emlőmirigyek és emlőlebenyek képződését. Ezek a hormonális és emlőváltozások olyan tünetekhez vezethetnek, mint a érzékenység és a kellemetlen érzés, más néven ciklikus masztalgia.

9. A mellek mozognak

A mellek nem csak fel-le mozognak edzés vagy általános fizikai aktivitás során, hanem minden irányba. Egymástól függetlenül, vagyis pillangómozgásban is mozognak. A gyaloglás körülbelül négy centiméteres mellmozgást, a futás pedig 12-15 cm-es, ugrás akár 20 cm-es mozgást is eredményezhet Egy jó sportmelltartó viselése segíthet megelőzni ezt a mozgást, és így a fájdalmat.

10. Szoptatáskor nem számít a mellméret

Mindegy mekkora mell, az anyatej akkor is elkezd termelődni. Mindkét mell más-más mennyiségű tejet képes tárolni. A tárolás azonban nem egyenlő a tejtermeléssel – akár sokat, akár keveset tárol, tejet tud termelni, csak gyakrabban kell etetni a kisbabát. A tej folyamatosan termelődik, nem kell a mellet pumpálni. Minél több tej folyik, annál több tej termelődik.

Nový Čas/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program