Az RMDSZ az exit poll mérések alapján ott lesz a következő parlamentben mind a képviselőházban, mind a szenátusban, jelentette ki a szövetség elnöke.
Az RMDSZ az exit poll mérések alapján ott lesz a következő parlamentben mind a képviselőházban, mind a szenátusban, jelentette ki a szövetség elnöke.
A Jobbik szerint a kormánynak két év után sincs egységes nemzetpolitikája, káosz és kapkodás jellemzi a tevékenységét és nincs egységes álláspontja a külhoni szervezetek és pártok támogatásával kapcsolatban sem.
Kovács Péter, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség főtitkára szerint az erdélyi magyar civil szervezetek helyett az új erdélyi magyar párt finanszírozására irányul a magyar állami támogatáspolitikája.
"Magyarországi beruházásnak", "politikai ciánnak, politikai környezetszennyezésnek" minősítette az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) létrehozását a hétvégén Marosvásárhelyen Markó Béla, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) volt elnöke, romániai miniszterelnök-helyettes.
Felszólított mindenkit, hogy menjen el szavazni.
Az ukránok erre reagálva bojkottot jelentettek be.
Élőben közvetítjük a DAC soron következő összecsapását a szlovák kupában.
Csütörtökön összeült a válságstáb Rimaszombatban.
Ha te is belefutottál ebbe a videóba, akkor van egy rossz hírünk.
A szomszédja figyelt fel a lángokra.
Nem kizárt, hogy csak néhány szavazat dönthet a győztesről.
A rendőrség elitegységei legalább három személyt vittek el.
Nyolc párt is átlépné a parlament küszöbét.
A kissé hűvösebb hétvége után visszatér a kellemes meleg idő.