EURO-2020: Hollandia-Ausztria: 2-0

1

Fotó: TASR/AP

A holland válogatott csütörtökön hazai pályán 2-0-ra legyőzte az osztrák csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában.

Hollandia ezzel biztosította helyét a legjobb 16 között.

A hollandok az első perctől kezdve irányították a mérkőzést, és korán vezetést szereztek Depay büntetőjével. A csapatkapitánynak, valamint társainak is voltak még lehetőségei az első félidőben, az osztrákok inkább a szerencsének köszönhették, hogy csak minimális hátránnyal mehettek be az öltözőbe.

A fordulást követően is nyomasztó volt a holland fölény, amely a 67. percben eredményezte a vezetés megduplázását. A hollandok ezúttal nem szórakozták el kétgólos előnyüket, mint tették azt az ukránok ellen, győzelmük, egyben továbbjutásuk egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának csütörtöki eredményei, állása, és további programja:

2. forduló:
Hollandia-Ausztria 2-0 (1-0)
korábban:
Ukrajna – Észak-Macedónia 2-1 (2-0)
Az állás: 1. (már nyolcaddöntős) Hollandia 6 pont, 2. Ukrajna 3 (4-4), 3. Ausztria 3 (3-3), 4. Észak-Macedónia 0