EURO-2020: Hollandia és Ukrajna produkálta az eddigi legtöbb gólt

2021. június 13. - 23:01 | Sport

A holland labdarúgó-válogatott 3-2-re legyőzte a vendég ukrán csapatot Amszterdamban a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság vasárnap esti mérkőzésén.

Fotó: TASR/AP

Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló, C csoport:
Hollandia-Ukrajna 3-2 (0-0)
---------------------------
Amszterdam, Johan Cruijff Arena, 15 837 ezer néző, v.: Felix Brych (német)
gólszerzők: Wijnaldum (52.), Weghorst (59.), Dumfries (85.), illetve Jarmolenko (75.), Jaremcsuk (79.)
sárga lap: Szidorcsuk (93.)

Hollandia:
----------
Stekelenburg - Van Aanholt (Wijndal, 64.), Blind (Aké, 64.), De Vrij, Dumfries, Timber (Veltman, 88.) - De Roon, De Jong, Wijnaldum - Depay (Malen, 91.), Weghorst (De Jong, 88.)

Ukrajna:
--------
Buscsan - Mikolenko, Karavajev, Matvijenko, Zabarnij - Zincsenko, Szidorcsuk, Malinovszkij - Zubkov (Marlos, 13.; Saparenko, 65.), Jarmolenko, Jaremcsuk

II. félidő:
-----------
52. perc: Denzel Dumfries jobb oldali beadása után Buscsan középre ütötte a labdát, az érkező Wijnaldum pedig 15 méterről, kapásból a hálóba lőtt (1-0).
59. perc: Dumfries ezúttal ziccerbe cselezte magát, és bár Matvijenko menteni tudott, a labda Weghorst elé pattant, aki hét méterről nem hibázott (2-0).
75. perc: Jarmolenko passzolt Jaremcsukhoz, majd a visszakapott labdát húsz méterről védhetetlenül a jobb felső sarokba tekerte (2-1).
79. perc: Malinovszkij szabadrúgását követően Jaremcsuk hat méterről, középről a bal sarokba fejelte a labdát (2-2).
85. perc: Aké bal oldali beadását Dumfries 11 méterről a bal sarok felé fejelte, és bár a vetődő Buscsan bele tudott ütni a labdába, a góltól nem tudta megmenteni a csapatát (3-2).

A házigazdák rögtön a kezdés után nekiestek ellenfelüknek, a meccs negyedénél már nyolc kapura lövésnél tartottak, gólt azonban nem tudtak szerezni, mert Heorhij Buscsan kapus vagy a védők minden alkalommal mentettek.
A második félidő elején sem változott a játék képe, de ekkor már góllá érett a hollandok fölénye. Az 52. percben a csapatkapitány Georginio Wijnaldum megszerezte a vezetést, majd hét perc múlva Wout Weghorst volt eredményes. Kétgólos előnyük tudatában némileg visszavettek a tempóból a hazaiak, ezt pedig négy perc alatt megbüntették az ukránok: előbb Andrij Jarmolenko bombagóljával szépítettek, majd Roman Jaremcsuk fejesével egyenlítettek. A holland válogatott gyorsan reagált a hirtelen és némileg váratlanul kapott két gólra: a hajrában Dumfries fejesével - élete első válogatottbeli góljával - ismét vezetést szerzett.
A szinte végig jó iramú, élvezetes meccsen mindkét csapat sportszerűen futballozott, ezért a német Felix Brych játékvezetőnek csak egyszer kellett felmutatnia a sárga lapot.
A Ferencváros ukrán támadója, Olekszandr Zubkov kezdő volt, de sérülés miatt 13 perc után le kellett cserélni.