EURO-2020: Nem született győztes a horvát-cseh mérkőzésen

1

Fotó: TASR/AP

A világbajnoki ezüstérmes Horvátország 1-1-es döntetlent játszott a cseh válogatottal pénteken, Glasgow-ban, a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának második fordulójában.

Eredmény, D csoport, 2. forduló:

Horvátország-Csehország 1-1 (0-1)

Glasgow, Hampden Park, 5607 néző, v.: Carlos del Cerro Grande (spanyol)
gólszerzők: Perisic (47.). illetve Schick (37., büntetőből)
sárga lap: Lovren (35.), illetve Masopust (50.), Boril (82.), Hlozek (93.)

Horvátoszág:
Livakovic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modric, Kovacic (Brozovic, 87.) – Perisic, Kramaric (Vlasic, 62.), Brekalo (Ivanusec, a szünetben) – Rebic (Petkovic, a szünetben)

Csehország:
Vaclik – Coufal, Kalas, Celustka, Boril – Holes (Kral, 63.), Soucek – Masopust (Hlozek, 63.), Darida (Barak, 87.), Jankto (Sevcik, 74.) – Schick (Krmencik, 75.)

I. félidő:
37. perc: Lovren a tizenhatoson belül arcon könyölkölte Schicket, a videobírós visszanézést követően megítélt büntetőt maga a sértett lőtte a jobb alsó sarokba (0-1).

II. félidő:
47. perc: Egy, a félpálya közeléből gyorsan elvégzett szabadrúgás után Perisic indult meg a labdával a bal szélen, majd befelé húzott és tizenegy méterről nagy erővel kilőtte a hosszú felső sarkot (1-1).

A csehek az első pillanattól kezdve támadólag léptek fel vb-ezüstérmes riválisukkal szemben, a horvátoknak tíz perc kellett, hogy felvegyék a mérkőzés ritmusát. Ezt követően nyíltsisakos, sok gólhelyzetet hozó találkozó alakult ki, amelyen a csehek a hajrában büntetőből szerezték meg a vezetést. A mostani Eb-n a harmadik gólját szerző Schick még vérző orral értékesítette a tizenegyest.

A fordulás után szinte azonnal egyenlítettek a horvátok: az első játékrészben jobbszélsőként játszó Perisic már a bal oldalon futballozva lőtt szép gólt. Az újabb találat után sem lankadt a csapatok támadókedve, és bár több pontatlanság is becsúszott mindkét oldalon a játékba, élvezetes volt a mérkőzés. Az utolsó húsz perc hatalmas horvát helyzettel indult, ezt követően azonban mindkét csapat rengeteget hibázott és nem alakult ki folyamatos játék. A hajrában a csehek előtt is adódtak lehetőségek, de az utolsó percben Petkovic lövésénél Kalasnak kellett nagyot mentenie ahhoz, hogy együttese megszerezze az egyik pontot.