Európa-liga - Frankfurti győzelemmel rajtolt az Arsenal

A legutóbb döntős Arsenal 3-0-ra nyert a hajrában emberhátrányban játszó Eintracht Frankfurt vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki nyitányán.

Európa-liga - Frankfurti győzelemmel rajtolt az Arsenal
AP Photo

A magyar futballistákat foglalkoztató csapatok közül a svájci FC Luganóban Kecskés Ákos és Vécsei Bálint kezdőként lépett pályára - utóbbi sárga lapot kapott, majd a 82. percben lecserélték -, Holender Filip pedig a hetvenedik percben lépett pályára Dániában, ahol csapatuk 1-0-ra kikapott a Köbenhavn otthonában.

Ugyancsak a B csoport tagja Kádár Tamás gárdája, az ukrán Dinamo Kijev, amely a svéd Malmőt fogadta, a magyar válogatott védő végigjátszotta az 1-0-s sikerrel véget ért találkozót.

A 48 együttest felvonultató csoportkörben a hatodik, utolsó kört december 12-én rendezik. A csoportok első két helyezettje a legjobb 32 között folytatja a szereplést. A döntőt május 27-én rendezik Gdanskban.

Eredmények:
Európa-liga, csoportkör, 1. forduló:
A csoport:
APOEL (ciprusi)-Dudelange (luxemburgi) 3-4 (0-1)
Qarabag (azeri)-Sevilla (spanyol) 0-3 (0-0)
B csoport:
Köbenhavn (dán)-Lugano (svájci) 1-0 (0-0)
Dinamo Kijev (ukrán)-Malmö (svéd) 1-0 (0-0)
C csoport:
Basel (svájci)-Krasznodar (orosz) 5-0 (2-0)
Getafe (spanyol)-Trabzonspor (török) 1-0 (1-0)
D csoport:
LASK Linz (osztrák)-Rosenborg (norvég) 1-0 (1-0)
PSV Eindhoven (holland)-Sporting Lisboa (portugál) 3-2 (2-1)
E csoport:
CFR Cluj (román)-SS Lazio (olasz) 2-1 (1-1)
Rennes (francia)-Celtic Glasgow (skót) 1-1 (1-0)
F csoport:
Standard Liege (belga)-Vitória (portugál) 2-0 (0-0)
Eintracht Frankfurt (német)-Arsenal (angol) 0-3 (0-1)

később:
G csoport:
Glasgow Rangers (skót)-Feyenoord (holland) 21.00
FC Porto (portugál)-Young Boys (svájci) 21.00
H csoport:
Espanyol (spanyol)-Ferencváros 21.00
Ludogorec (bolgár)-CSZKA Moszkva (orosz) 21.00
I csoport:
VfL Wolfsburg (német)-Olekszandrija (ukrán) 21.00
Gent (belga)-St. Etienne (francia) 21.00
J csoport:
Borussia Mönchengladbach (német)-Wolfsberg (osztrák) 21.00
AS Roma (olasz)-Basaksehir (török) 21.00
K csoport:
Wolverhampton Wanderers (angol)-Braga (portugál) 21.00
Slovan Bratislava (szlovák)-Besiktas (török) 21.00
L csoport:
Manchester United (angol)-Asztana (kazah) 21.00
Partizan Beograd (szerb)-AZ Alkmaar (holland) 21.00

MTI