Európa-liga - Holenderék akadályozták meg Kádárék továbbjutását

A Dinamo Kijev 1-1-es döntetlent játszott vendégével, a Luganóval a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki zárónapján, így nem jutott tovább.

Európa-liga - Holenderék akadályozták meg Kádárék továbbjutását
Illusztrációs felvétel (TASR)

Kádár Tamás a Kijevben, Holender Filip a Luganóban kapott kezdőként lehetőséget, a svájciaknál Vécsei Bálint az 55. percben csereként lépett pályára.

Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:

APOEL (ciprusi)-Sevilla (spanyol) 1-0 (0-0)
Qarabag (azeri)-Dudelange (luxemburgi) 1-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Sevilla 15 pont, 2. APOEL 10, 3. Qarabag 5, 4. Dudelange 4

B csoport:
FC Köbenhavn (dán)-Malmö (svéd) 0-1 (0-0)
Dinamo Kijev (ukrán)-Lugano (svájci) 1-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. Malmö 11 pont, 2. Köbenhavn 9, 3. Dinamo Kijev 7, 4. Lugano 3

C csoport:
Basel (svájci)-Trabzonspor (török) 2-0 (1-0)
Getafe (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-0 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Basel 13 pont, 2. Getafe 12, 3. Krasznodar 9, 4. Trabzonspor 1

D csoport:
LASK Linz (osztrák)-Sporting Lisboa (portugál) 3-0 (2-0)
PSV Eindhoven (holland)-Rosenborg (norvég) 1-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. LASK Linz 13 pont, 2. Sporting 12, 3. PSV Eindhoven 8, 4. Rosenborg 1

E csoport:
CFR Cluj (román)-Celtic Glasgow (skót) 2-0 (0-0)
Rennes (francia)-SS Lazio (olasz) 2-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. Celtic 13 pont, 2. CFR Cluj 12, 3. Lazio 6, 4. Rennes 4

F csoport:
Standard Liege (belga)-Arsenal (angol) 2-2 (0-0)
Eintracht Frankfurt (német)-Vitória SC (portugál) 2-3 (2-1)
A csoport végeredménye: 1. Arsenal 11 pont, 2. Frankfurt 9, 3. Standard Liege 8, 4. Vitória SC 5

A csoportok első két-két helyezettje jutott a kieséses szakaszba.

később:
G csoport:

Glasgow Rangers (skót)-Young Boys (svájci) 21.00
FC Porto (portugál)-Feyenoord (holland) 21.00

H csoport:
Espanyol (spanyol)-CSZKA Moszkva (orosz) 21.00
Ludogorec (bolgár)-Ferencváros, Razgrad 21.00
    
I csoport:
VfL Wolfsburg (német)-St. Etienne (francia) 21.00
Gent (belga)-Olekszandrija (ukrán) 21.00

J csoport:
Borussia Mönchengladbach (német)-Basaksehir (török) 21.00
AS Roma (olasz)-Wolfsberg (osztrák) 21.00

K csoport:
Wolverhampton Wanderers (angol)-Besiktas (török) 21.00
Slovan Bratislava (szlovák)-Braga (portugál) 21.00

L csoport:
Manchester United (angol)-AZ Alkmaar (holland) 21.00
Partizan Beograd (szerb)-Asztana (kazah) 21.00

MTI