Európa-liga - Idegenbeli sikerrel jutott tovább a Sevilla és a Celtic, hazaival a Basel

2019. november 7. - 21:49 | Sport

A Sevilla százszázalékos teljesítményével már két fordulóval a zárás előtt biztosította továbbjutását a labdarúgó Európa-liga csoportköréből, miután a csütörtöki negyedik fordulóban 5-2-re nyert a luxemburgi Dudelange vendégeként.

Illusztrációs felvétel (AP Photo)

A Celtic ugyancsak ott lesz az egyenes kieséses szakaszban, ezt a Lazio otthonában aratott 2-1-es sikerrel biztosította. Biztosan továbblép a Basel is, amely otthon múlta felül a Getafét.

A Kádár Tamást sérülés miatt nélkülöző Dinamo Kijev az éllovas Köbenhavn otthonában ért el 1-1-es döntetlent, így vendéglátójához hasonlóan hatpontos a B csoportban. A kvartett másik meccsén az előző forduló óta edzőváltáson átesett Lugano pályaválasztóként gól nélküli döntetlent játszott a Malmővel. A svájci gárdában a magyar válogatott Holender Filip és Vécsei Bálint is kezdőként lépett pályára - előbbit a 81. percben cserélték le -, míg Kecskés Ákos nem kapott lehetőséget.

Európa-liga, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
APOEL (ciprusi)-Qarabag (azeri) 2-1 (0-1)
Dudelange (luxemburgi)-Sevilla (spanyol) 2-5 (0-4)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. APOEL 4, 3. Qarabag 4, 4. Dudelange 3

B csoport:
Köbenhavn (dán)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (1-0)
Lugano (svájci)-Malmö (svéd) 0-0
Az állás: 1. Köbenhavn 6 pont (4-3), 2. Dinamo Kijev 6 (3-2), 3. Malmö 5, 4. Lugano 2

C csoport:
Basel (svájci)-Getafe (spanyol) 2-1 (1-1)
Krasznodar (orosz)-Trabzonspor (török) 3-1 (2-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Basel 10 pont, 2. Getafe 6 (4-4), 3. Krasznodar 6 (6-8), 4. Trabzonspor 1

D csoport:
LASK Linz (osztrák)-PSV Eindhoven (holland) 4-1 (0-1)
Rosenborg (norvég)-Sporting Lisboa (portugál) 0-2 (0-2)
Az állás: 1. Sporting 9 pont, 2. Linz 7, 3. PSV 7, 4. Rosenborg 0

E csoport:
CFR Cluj (román)-Rennes (francia) 1-0 (0-0)
SS Lazio (olasz)-Celtic Glasgow (skót) 1-2 (1-1)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Celtic 10 pont, 2. Cluj 9, 3. Lazio 3, Rennes 1

F csoport:
Standard Liege (belga)-Eintracht Frankfurt (német) 2-1 (0-0)
szerdán játszották:
Vitória SC (portugál)-Arsenal (angol) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Arsenal 10 pont, 2. Standard Liege 6 (5-7), 3. Eintracht Frankfurt 6 (4-6), 4. Vitória 1