Európa-liga: Kikapott a Milan, nyert az Arsenal és a Leicester

2020. november 6. - 07:08 | Sport

Az olasz bajnokságban listavezető AC Milan meglepetésre 3-0-s vereséget szenvedett a vendég Lille-től a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki harmadik fordulójában.

Fotó: TASR/AP

A milánói együttesnek március 8-a óta - minden versenysorozatot és a barátságos meccseket is figyelembe véve - ez volt az első veresége. A francia vendégegyüttesben a török Yusuf Yazici mesterhármast ért el, először a 22. percben büntetőből talált a kapuba, majd az 55. és az 58. percben is eredményes volt.

Az Arsenal saját stadionjában verte 4-1-re a norvég Moldét, míg a Leicester fölényes, 4-0-s győzelmet aratott a vendég Braga felett. A Villarreal - Makkabi Tel-Aviv összecsapás a heves esőzés miatt több mint egyórás késéssel kezdődhetett csak el. A mérkőzést végül a spanyolok nyerték 4-0-s eredménnyel.

A csoportokból az első két helyezett jut majd a kieséses szakaszba.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló (az uefa.com alapján):

A csoport:

Young Boys (svájci)-CSZKA Szófia (bolgár) 3-0 (3-0)
AS Roma (olasz)-CFR Cluj (román) 5-0 (3-0)

A csoport állása: 1. AS Roma 7 pont, 2. Young Boys 4 (5-3), 3. CFR Cluj 4 (3-6), 4. CSZKA Szófia 1

B csoport:

Arsenal (angol)-Molde (norvég) 4-1 (1-1)
Rapid Wien (osztrák)-Dundalk (ír) 4-3 (1-1)

A csoport állása: 1. Arsenal 9 pont, 2. Molde 6, 3. Rapid Wien 3, 4. Dundalk 0

C csoport:

Hapoel Beer-Sheva (izraeli) - Bayer Leverkusen (német) 2-4 (2-2)
Slavia Praha (cseh)-Nice (francia) 3-2 (2-1)

A csoport állása: 1. Slavia Praha 6 pont (5-5), 2. Bayer Leverkusen 6 (10-5), 3. Nice 3 (5-9), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (5-6)

D csoport:

Lech Poznan (lengyel)-Standard Liege (belga) 3-1 (2-1)
Benfica (portugál)-Glasgow Rangers (skót) 3-3 (1-2)

A csoport állása: 1. Glasgow Rangers 7 pont (6-3), 2. Benfica 7 (10-5), 3. Lech Poznan 3, 4. Standard Liege 0

E csoport:

PAOK (görög)-PSV Eindhoven (holland) 4-1 (0-1)
Omonia (ciprusi)-Granada (spanyol) 0-2 (0-1)

A csoport állása: 1. Granada 7 pont, 2. PAOK 5, 3. PSV Eindhoven 3, 4. Omonia 1

F csoport:

Rijeka (horvát)-SSC Napoli (olasz) 1-2 (1-1)
Real Sociedad (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Napoli 6 pont (3-2), 2. Alkmaar 6 (5-2), 3. Real Sociedad 6 (2-1), 4. Rijeka 0

G csoport:

Leicester City (angol)-Braga (portugál) 4-0 (1-0)
Zorja Luhanszk (ukrán)-AEK Athén (görög) 1-4 (0-2)

A csoport állása: 1. Leicester City 9 pont, 2. Braga 6, 3. AEK Athén 3, 4. Zorja Luhanszk 0

H csoport:

Celtic Glasgow (skót)-Sparta Praha (cseh) 1-4 (0-2)
AC Milan (olasz)-Lille (francia) 0-3 (0-1)

A csoport állása: 1. Lille 7 pont, 2. AC Milan 6, 3. Sparta Praha 3, 4. Celtic 1

I csoport:

Sivasspor (török)-Qarabag (azeri) 2-0 (1-0)
Villarreal (spanyol) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 4-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Villarreal 9 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 6, 3. Sivasspor 3, 4. Qarabag 0

J csoport:

Antwerp (belga)-LASK Linz (osztrák) 0-1 (0-0
Ludogorec (bolgár)-Tottenham Hotspur (angol) 1-3 (0-2)

A csoport állása: 1. Tottenham 6 pont (6-2), 2. Antwerp 6 (3-2), 3. LASK 6 (5-6), 4. Ludogorec 0

K csoport:

Dinamo Zagreb (horvát)-Wolfsberg (osztrák) 1-0 (0-0)
Feyenoord (holland)-CSZKA Moszkva (orosz) 3-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Dinamo Zagreb 5 pont, 2. Wolfsberg 4 (5-3), 3. Feyenoord 4 (4-5), 4. CSZKA Moszkva 2