Európa-liga - Nyílt maradt a Getafe és a Krasznodar versenyfutása

2019. november 28. - 19:39 | Sport

A Krasznodar és a Getafe is győzött a labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön, így nyílt maradt a két csapat versenyfutása a C csoportban.

Európa-liga - Nyílt maradt a Getafe és a Krasznodar versenyfutása
AP Photo

Az orosz együttes a helyét a kieséses szakaszban már korábban biztosító Basel ellen nyert saját közönsége előtt, míg a spanyol csapat a Trabzonspor otthonában gyűjtötte be a három pontot.

A biztos továbbjutása tudatában tartalékosan felálló Manchester United 2-1-re kikapott a kazah Asztana vendégeként Nur-Szultanban az L jelű kvartettben.

Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:
C csoport:
Krasznodar (orosz)-Basel (svájci) 1-0 (0-0)
Trabzonspor (török)-Getafe (spanyol) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Basel 10 pont, 2. Getafe 9 (5-4), 3. Krasznodar 9 (7-8), 4. Trabzonspor 1

L csoport:
Asztana (kazah)-Manchester United (angol) 2-1 (0-1)
később:
AZ Alkmaar (holland)-Partizan Beograd (szerb), Hága 18.55

később:
A csoport:
Dudelange (luxemburgi)-APOEL (ciprusi) 21.00
Sevilla (spanyol)-Qarabag (azeri) 21.00

B csoport:
Lugano (svájci)-FC Köbenhavn (dán), St. Gallen 21.00
Malmö (svéd)-Dinamo Kijev (ukrán) 21.00

D csoport:
Rosenborg (norvég)-LASK Linz (osztrák) 21.00
Sporting Lisboa (portugál)-PSV Eindhoven (holland) 21.00

E csoport:
SS Lazio (olasz)-CFR Cluj (román) 21.00
Celtic Glasgow (skót)-Rennes (francia) 21.00

F csoport:
Vitória SC (portugál)-Standard Liege (belga) 21.00
Arsenal (angol)-Eintracht Frankfurt (német) 21.00

G csoport:
Feyenoord (holland)-Glasgow Rangers (skót) 18.55
Young Boys (svájci)-FC Porto (portugál) 18.55

H csoport:
Ferencváros-Espanyol (spanyol), Groupama Aréna 18.55
CSZKA Moszkva (orosz)-Ludogorec (bolgár) 18.55

I csoport:
Olekszandrija (ukrán)-VfL Wolfsburg (német), Lviv 18.55
St. Etienne (francia)-Gent (belga) 18.55

J csoport:
Wolfsberg (osztrák)-Borussia Mönchengladbach (német), Graz 18.55
Basaksehir (török)-AS Roma (olasz) 18.55

K csoport:
Braga (portugál)-Wolverhampton Wanderers (angol) 18.55
Besiktas (török)-Slovan Bratislava (szlovák) 18.55

A csoportok első két-két helyezettje jut a kieséses szakaszba.

MTI