Európa-liga: Nyolcaddöntőben az Arsenal és a Napoli, kiesett Bayo csapata

A Salzburg is bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-ligában: az osztrák együttes azt követően, hogy idegenben egy góllal kikapott, a csütörtöki visszavágón, hazai pályán, 4-0-ra nyert a Bruges ellen.

Európa-liga: Nyolcaddöntőben az Arsenal és a Napoli, kiesett Bayo csapata

A hazai csapat keretében ott volt Szoboszlai Dominik, de nem lépett pályára. 

Bejutött a nyolcaddöntőbe az Arsenal, de másodszor is kikapott a Valenciától Vakoun Issouf Bayo új csapata, a Celtic.

Eredmények, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:

Salzburg (osztrák)-FC Bruges (belga) 4-0 (3-0)

gól: Schlager (17.), Daka (29., 43.), Dabbur (94.)

Továbbjutott: a Salzburg, 5-2-es összesítéssel.

Arsenal (angol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 3-0 (2-0)

gól: Volkov (4., öngól), Mustafi (39.), Papasztatopulosz (60.)

Tj.: az Arsenal, 3-1-es összesítéssel.

Villarreal (spanyol)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-1)

gól: Fornals (80.), illetve Fernandes (45+1.)

kiállítva: Jefferson (50., Sporting Lisboa)

Tj.: a Villarreal, 2-1-es összesítéssel.

Zenit (orosz)-Fenerbahce (török) 3-1 (2-1)

gól: Ozdojev (4.), Azmun (37., 76.), illetve Mehmet Topal (43.)

Tj.: a Zenit, 3-2-es összesítéssel.

Valencia (spanyol)-Celtic Glasgow (skót) 1-0 (0-0)

gól: Gameiro (70.)

kiállítva: Toljan (37., Celtic Glasgow)

Tj.: a Valencia, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Eintracht Frankfurt (német)-Sahtar Donyeck (ukrán) 4-1 (2-0)

gól: Jovic (23.), Haller (27., 80., az elsőt 11-esből), Rebic (88.), illetve Júnior Moraes (64.)

Tj.: az Eintracht Frankfurt, 6-3-as összesítéssel.

SSC Napoli (olasz)-Zürich (svájci) 2-0 (1-0)

gól: Verdi (43.), Ounas (75.)

Tj.: a Napoli, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

Dinamo Zagreb (horvát)-Plzen (cseh) 3-0 (2-0)

gól: Orsic (15.), Dilaver (34.), Petkovic (73.)

kiállítva: Limbersky (87., Plzen)

Tj.: a Dinamo Zagreb, 4-2-es összesítéssel.

később:

Benfica (portugál)-Galatasaray (török) 21.00 (az első mérkőzésen: 2-1)
Dinamo Kijev (ukrán)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 21.00 (2-2)
Real Betis (spanyol)-Rennes (francia) 21.00 (3-3)
Chelsea (angol)-Malmö (svéd) 21.00 (2-1)
Bayer Leverkusen (német)-Krasznodar (orosz) 21.00 (0-0)
Genk (belga)-Slavia Praha (cseh) 21.00 (0-0)
Internazionale (olasz)-Rapid Wien (osztrák) 21.00 (1-0)

(MTI)