Európa-liga - Szoboszlai gólt lőtt és gólpasszt adott

1

Fotó: AP/TASR

A Liverpool - melyben Szoboszlai Dominik a gólt lőtt és gólpasszt adott - fölényes, 6-1-es győzelmet aratott a vendég Sparta Praha felett, így magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa-ligában.

A Liverpool a magyar középpályás gólpasszának is köszönhetően remekül kezdte az összecsapást, 14 perc játék után már 4-0-ra vezetett. Hasonlóra legutóbb főtáblás európai kupamérkőzésen 1971-ben a Kupagyőztesek Európa Kupájában volt példa, akkor a Chelsea 13 perc alatt négyszer volt eredményes a Jeunesse Hautcharage ellen.

Szoboszlai, akárcsak a párharc csehországi mérkőzésén, ezúttal is az ötödik gólt szerezte, megpattanó lövése után ünnepelhetett.

A szezonban az összes sorozatot figyelembe véve még veretlen Bayer Leverkusen és a Qarabag szinte "lemásolta" a párharc első felvonását (2-2): az azeriek már kétgólos előnyben voltak a német Bundesliga listavezetője azonban a hajrában Patrik Schick révén egyenlített, majd a cseh csatár a 98. percben eldöntötte a továbbjutást. A vendég együttes több mint fél órát emberhátrányban játszott.

Xabi Alonso együttesének ez volt az idényben a 37. veretlenül megvívott tétmérkőzése.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

Liverpool (angol)-Sparta Praha (cseh) 6-1 (4-1)

gól: Nunez (7.), Clark (8.), Szalah (9.), Gakpo (14., 55.), Szoboszlai (48.), illetve Birmancevic (42.)

Továbbjutott: a Liverpool, kettős győzelemmel, 11-2-es összesítéssel.

Brighton (angol)-AS Roma (olasz) 1-0 (1-0)

gól: Wellbeck (37.)

Tj.: az AS Roma, 4-1-es összesítéssel

Atalanta (olasz)-Sporting Lisboa (portugál) 2-1 (0-1)

gól: Lookman (46.), Scamacca (59.), illetve Goncalves (34.)

Tj.: az Atalanta, 3-2-es összesítéssel

Bayer Leverkusen (német)-Qarabag (azeri) 3-2 (0-0)

gól: Frimpong (72.), Schick (93., 98.), illetve Zoubir (58.), Juninho (67.)