Konferencia Liga: Elődöntős a Slovant kiejtő FC Basel

Az FC Basel hosszabbítás után 2-1-re nyert a francia OGC Nice otthonában a labdarúgó Konferencia Liga negyeddöntőjének csütörtök esti visszavágóján.

A svájci első mérkőzés 2-2-es döntetlennel zárult, ezért Nizzában az 1-1-es rendes játékidőt követően hosszabbításra volt szükség, amelyben már csak a vendégek találtak a hálóba. Következő ellenfelük a Fiorentina lesz.

Az FC Basel második alkalommal jutott elődöntőbe a nemzetközi porondon, először az Európa-ligában járt a legjobb négy között, tíz évvel ezelőtt.

A Konferencia Ligában az elődöntőket május 11-én és 18-án játsszák, a finálét június 7-én Prágában rendezik.

Konferencia Liga, negyeddöntő, visszavágók:

OGC Nice (francia)-FC Basel (svájci) 1-2 (1-0, 1-1, 1-2) – hosszabbítás után
gólszerzők: Laborde (9.), illetve Augustin (86.), Nuhu (98.)
Továbbjutott: az FC Basel, 4-3-as összesítéssel.

West Ham United (angol)-KAA Gent (belga) 4-1 (1-1)
g.: Antonio (37., 63.), Lucas Paquetá (55. – tizenegyesből), Rice (58.), illetve Cuypers (26.)
Tj.: a West Ham, 5-2-es összesítéssel.

AZ Alkmaar (holland)-RSC Anderlecht (belga) 2-0 (2-0, 2-0, 2-0) – tizenegyesekkel: 4-1
g.: Pavlidisz (5., 13., előbbit 11-esből)
Tj.: az AZ Alkmaar, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

Fiorentina (olasz)-Lech Poznan (lengyel) 2-3 (0-1)
g.: Sottil (78.), Castrovilli (92.), illetve Sousa (9.), Velde (64.), Sobiech (69.)
Tj.: a Fiorentina, 6-4-es összesítéssel.