Eb-selejtezők: Izrael döntetlent játszott Svájccal Felcsúton

1

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Izrael 1-1-es döntetlent játszott Svájccal a jövő nyári labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának szerdai mérkőzésén, Felcsúton.

A 36. percben Ruben Vargas szerzett vezetést Svájcnak, majd a 88. percben Edimilson Fernandes eladott labdáját kihasználva Shon Weissman egyenlített. A Ferencváros izraeli légiósa, Mohammed Abu Fani végig a pályán volt.

A találkozót a palesztin-izraeli fegyveres konfliktus miatt kellett elhalasztani októberben, és ugyanez az oka annak, hogy semleges helyszínen, a Pancho Arénában pótolták.

Svájc győzelemmel biztosan kijutott volna a jövő nyári, németországi kontinenstornára, de a döntetlen is kedvező eredmény számára, mert így az utolsó két forduló előtt megtartotta a kényelmesnek tűnő négypontos előnyét a harmadik Izraellel szemben.

A selejtezőcsoportok első két-két helyezettje jut ki az Európa-bajnokságra. A maradék négy helyből egy a házigazda németeké, háromért pedig a márciusi pótselejtezőn 12 csapat küzdhet meg elődöntő-döntő rendszerben a Nemzetek Ligája sorrendje alapján.

A közel-keleti csapat szombaton a román válogatottat fogadja a Pancho Arénában.

Eredmény:

a 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés, I csoport:
Izrael-Svájc 1-1 (0-1)

A csoport állása: 1. Svájc 16 pont (21-9), 2. Románia 16 (13-4), 3. Izrael 12, 4. Koszovó 10, 5. Fehéroroszország 6, 6. Andorra 2