Fele akkora a hazai élelmiszerek aránya az üzleteinkben, mint Magyarországon

camera

1

Fele akkora a hazai élelmiszerek aránya az üzleteinkben, mint Magyarországon

Fotó: TASR 

Megosztás

Szlovákiában 40%-os a hazai élelmiszer aránya az üzetláncok polcain, Magyarországon ez az arány 80%. Ezt Richard Takáč (Smer-SD) földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter közölte a keddi, budapesti munkaútja után.

Budapesten Nagy István agrárminiszterrel tárgyalt olyan témákról, mint a közvetlen támogatások kifizetése, a magas élelmiszerárak megoldása, az ukrán agrártermékek EU-ba történő behozatala és a vadászat. Erről Veronika Daničová, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (MPRV) szóvivője tájékoztatott.

„Szlovákiában 40%-ban van jelen szlovákiai élelmiszer az üzletláncok polcain, Magyarországon ez a szám 75-80%. Van mit tennünk” – mondta Takáč. A magyar agrárminiszter egyfelől az élelmiszerár-összehasonlító rendszerről tájékoztatott, amely a fogyasztók számára áttekintést nyújt a magyar és a külföldi eredetű élelmiszerek árairól, másfelől arról a reklámkampányról beszélt, amely a hazai élelmiszerek előnyeit hangsúlyozza.

Daničová elmondása szerint Szlovákia együttműködési lehetőséget lát a vadászat területén is. „A magyarországi körülmények között, a gyakorlatban kipróbált intézkedések jó inspirációt jelenthetnének egy új, vadászatról szóló törvény megalkotásához” – mondta Takáč. A minisztérium szerint a törvénytervezetnek mindenekelőtt a nagyvadak állományával kell foglalkoznia, és a vadak által a mezőgazdaságban és az erdőgazdálkodásban okozott károk csökkentéséhez kell vezetnie, ami Magyarországon is problémát jelent.

A szóvivő szerint a kétoldalú találkozón a közös stratégiai érdekeik EU-s szintű érvényesítésének fontosságában is megegyeztek. Ezek közé tartozik az ukrán agrártermékek behozatala az EU-ba.

Daničová elmondása szerint a magyar miniszter arról is beszélt, mik Magyarország prioritásai azok után, hogy 2024. július 1-től átveszi az Európai Tanács soros elnökségét.


(TASR)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program