Felkészülési mérkőzés: Sima győzelmet aratott a DAC a MOL Akadémián

Jelesre sikeredett a főpróba, Koštrna, Čmelík és Ronan találataival sima győzelmet aratott a DAC az osztrák élvonalbeli Mattersburg felett.

Az osztrák Bundesliga őszi kilencedik helyezettje ellen tartotta a DAC a tavaszi idény előtti főpróbáját. Peter Hyballa összesen tizenkilenc játékost küldött pályára, de az első cseréket csak egyórányi játék után hajtotta végre.

Keményen játszó, jól védekező csapat a Mattersburg, hallhattuk a meccs előtt. A zöld-fehérek ezt a kezdő sípszótól próbálták igazolni, majd a 13. percben csak nézték, ahogy Kalmár áthámozza magát szinte az egész védelmükön, jól helyezett löketét pedig szögletre tenyereli Kuster. Négy perc múlva jött a vendégek első és egyetlen nagyobb helyzete, Prosenik azonban fordulatból fölé lőtt.

Fél óra után már vezetett a DAC. Kalmár mesterien ugratta ki Vida Kristophert, akit Mahrer csak felvágni tudott a tizenhatosban. A megítélt büntetőt Koštrna félmagas és erős lövéssel a jobb sarokba küldte - 1:0.

A második félidő eleje kevésbé hozott látványos focit, a cserék után viszont ismét felpörögtek az események, és egy perc alatt kétszer is betaláltak a sárga-kékek. Taiwo kiugratását követően Čmelík hidegvérrel használta ki az egy az egy elleni helyzetét - 2:0. Ez volt Čmelík negyedik gólja a felkészülés során, amivel a csapat legeredményesebb játékosa.

A következő percben Vida Máté találta meg Ronant a tizenhatosban, a fiatal ír középpályás pedig laposan, a rövid sarokra célozva beállította a 3:0-ás végeredményt.

Sima és megérdemelt győzelemmel hangolt tehát a DAC a Slovan elleni nyitányra. Igaz, előtte még következik egy edzőmeccs, amelyen többnyire a cserepados és U19-es játékosokkal esik neki a DAC a III. ligás Bősnek. Ezt a találkozót február 11-én, hétfőn 16:00-tól rendezik az Akadémián.

FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. február 9., szombat, 14:00 ó, napos idő, +6°C

Góllövők: 30. Koštrna (11 m), 75. Čmelík, 76. Ronan

Játékvezetők: Chromý - Jankovič, Štofik, 600 néző

DAC: Jedlička - Blackman, Kone (83. Csóka), Huk (59. Šatka), Koštrna (70. Šimčák) - M. Vida (83. Baumgartner) - Ronan, Kalmár (59. Herc) - Tretyakov (59. Taiwo), Ayong (70. Davis), K. Vida (58. Čmelík). Edző: Peter Hyballa.

Mattersburg: Kuster - Hart (46. Sánchez), Mahrer, Ortiz (60. Erhardt), Rath (46. Malic), Renner (73. Lercher) - Velasco (73. Ertlthaler), Halper (46. Kuen), Salomon (73. Grgic) - Prosenik (46. Gruber), Kvasina (60. Burger). Edző: Klaus Schmidt.