Felszabadult játék és szép egyéni megoldások tették emlékezetessé a nádasdi tornát

2020. február 16. - 18:16 | Sport

Asztalitenisz – Délelőtt kilenctől este fél hétig pattogott szombaton a pingponglabda a csallóköznádasdi kultúrházban, ahol három asztalon zajlottak az összecsapások a VI. Polgármesteri Kupáért.

Lelkes Vince felvételei-Továbbiakért kattints!

Az alapszakaszban 28 induló állt rajthoz, majd a legjobb 16 sportoló kiesési rendszerben folytatta a küzdelmeket egészen a döntőig.

A fináléban aztán a pódafai Fekete László izgalmas csatában 3:2 arányban győzedelmeskedett a bakai Szável Imre felett. A bronzmérkőzést a dunaszerdahelyi Ágh István nyerte a nádasdi Csicsay László ellenében.

A mezőny legidősebb játékosa a hazai színekben versenyző Vít Konečný (szül. 1941) volt.

A házigazdák – mint minden esztendőben, ezúttal is – jelesre vizsgáztak szervezésből.

A tornát a jó hangulat, a felszabadult játék és a szép egyéni megoldások tették emlékezetessé. A meghívott sportolók Lúcsról, Bősről, Dióspatonyból, Pódafáról, Bakáról, Dunaszerdahelyről, Csallóközkürtről, Vámosfaluból, Pozsonyeperjesről, Dunatőkésről és Nyékvárkonyból érkeztek Csallóköznádasra.