Férfi kosárlabda vb-selejtező - Magyar bravúr Montenegróban

1

MTI

A magyar férfi kosárlabda-válogatott bravúrral 88-84-re nyert Montenegróban vasárnap a világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában.

A nemzeti csapat, amely csütörtökön Debrecenben riválisától 83-67-es vereséget szenvedett, a visszavágón remekül elkapta a ritmust, és meglepetésre végig vezetett a nagyszünetig. Vojvoda Dávid 11 ponttal a mezőny legjobbja volt az első húsz percben, melynek végén 35-40 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese tíz ponttal elhúzott, és bár a hazaiak a hátralévő időben élessé tették a meccset, fordítani már nem tudtak. A találkozó hőse Vojvoda lett 24 ponttal.

A 2/2-es győzelmi mérleggel álló magyarok júliusban Portugália ellen folytatják szereplésüket a vb-kvalifikációban, és ha győznek, akkor csoportharmadikként biztosan továbbjutnak a selejtező második körébe.