Férfi röplabda: Elődöntőbe jutott a RIEKER UJS Komárom

1

semifinale

A VK Spartak UJS Komárom férfi röplabda csapata utolsóként jutott az extraliga elődöntőjébe. A sorsdöntő nyitrai meccsen Robin Pělucha védencei 3:0-ra nyertek a TJ Slávia Svidník csapata ellen, a rövidített negyeddöntős sorozatban pedig 2:1-re.

A döntőbe jutásért vívott harcban Komárom a VK MIRAD UNIPO Eperjes csapatával találkozik, akik az alapszakasz győztesei. Svidník a 2016/17-es idény óta mos t először nem jutott tovább az elődöntőbe.

Férfi extraliga – play-off (rövidítve 2 győzelemre) – harmadik mérkőzés – szombat:

RIEKER UJS KOMÁROM – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:0 (19, 21, 25) – a sorozat végső állása 2:1,

Bírók: Sarka és Juráček, nézők nélkül.

Komárom: Ogurčák 7, Kašper 7, Mlynarčík 15, Kubš 19, Mačuha 4, Kasperkevič 4, libero Turis (Rak 0, Százvai 2). Edző: R. Pělucha.

Svidník: R. Vitko 0, Kozák 13, Marjov 2, Pietrzak 16, M. Petráš 10, Matušovský 7, libero M. Vitko (Šellong 2).Edző: P. Tholt.

Legjobb játékosok: Peter Kašper (Komárom) – Lukasz Pietrzak (Svidník)

Komárom az első két szettben előnyre tett szert. A többpontos előnyt viszonylag simán szerezte meg a csapat, 2:0-ra (19, 21) vezettek. Ez után Svidník megemberelte magát és úgy tűnt drámai folytatása lesz a mérkőzésnek. A harmadik szettben a vendégek 17:13, 19:14, végül 24:21 vezettek. Azonban egyetlen setlabdát sem tudtak beváltani, a párharcot Peter Kašper egy blokkal zárta le.

A meccs legeredményesebb játékosa Matej Kubš volt, aki 19 pontot szerzett és támadásai 60 %-ban voltak sikeresek. Az univerzális Peter Mlynarčík is eljutott a kétjegyű számig (15 pontot szerzett). A vendégeknél Lukasz Pietrzak lengyel univerzális játékos szerzett 16 pontot. Komárom nyert 2:1-re ászok tekintetében és 10:6-ra blokkolásban. Négy blokkja Pete r Kašpernak volt.

A sorozatot a koronavírus jellemezte, amely mindkét csapatban felütötte a fejét. Február 13-án, szombaton 1:1 volt az állás, de ezután hosszabb ideig elmaradtak a mérkőzések és bizonytalan volt a további menetük. Végül a röplabda szövetség versenybizottsága, miután megállapodtak a klubokkal, úgy döntött, hogy az idő rövidsége miatt lerövidítik a sorozatot, és a továbbjutásról egy harmadik mérkőzés dönt.

A mérkőzést Nyitrán játszották, mert a komáromi csarnokban ismét tesztelő központot állítottak fel. Számos komáromi játékos számára ez egy megszokott környezet volt, Peter Kašper, Matej Kubš, Martin Turis, František Ogurčák, Filip Mačuha és Százvai Ádám a múltban ebben a városban is játszottak.

Az elődöntőben Komárom Eperjessel találkozik, akivel az utolsó befejezetlen szezon negyeddöntőjében játszottak és 2:0-ra nyertek. Eperjes az alapszakasz győzteseként automatikusa n bekerült az elődöntőben.

Robin Pělucha, Komárom edzője: "Nehéz meccs volt ez, bár a 3:0-as eredmény nem ezt mutatja. Mindkét csapat hosszú szünet után játszott újra. Svidník minden erejével küzdött és nagyon örülök a harmadik szett megnyerésének. A fiúk nagyon jó teljesítményt nyújtottak és megérdemelten nyertek, gratulálok nekik ehhez.”

Peter Tholt, Svidník edzője: "Az ellenfél nyert, továbbjutottak és ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Mindkét csapat karanténban volt, mire hozzászoktunk az új csarnokhoz két szett is eltelt, nagyon rosszul tájékozódtunk itt. Néhány játékosnak óriási problémája volt a tájékozódással, de a harmadik szettben már összeszedtük magunkat, de végül az ellenfél jobbnak bizonyult. Komáromnak ez bejött, most már a bajnokságra és a Szlovák Kupára koncentrálunk. "