Férfi röplabda: a komáromiak kettős vereséggel búcsúznak a Bajnokok Ligájától

1

Fotó: VK Spartak UJS Komárno - Facebook

A nyitrai 3:1-es győzelem után az Olimpiakosz Pireusz hazai pályán is két vállra fektette a Rieker UJS Komárom férfi röplabdacsapatát a Bajnokok Ligája második fordulójában.

Az első szettben egyértelműen a hazaiak domináltak annak ellenére, hogy négy pontnál nagyobb különbséget nem tudtak kidolgozni a komáromiakkal szemben. Végül az Olimpiakosz simán hozta az első játékrészt (25:21).

A folytatás is hasonlóképpen alakult, a görögök mindig tartották a 2-3 pontos előnyüket. A vendégek időt kértek a szett közepén, de a hazai csapatot ez sem törte meg. Az Olimpiakosz 25:19-re hozta a második szettet, ez pedig az utolsó játékrész eredményétől függetlenül a görögök továbbjutását jelentette.

A komáromiak igyekeztek legalább a mérkőzés végét szorosabbá tenni, hajszálnyival, de szinte mindvégig vezettek, a hajrában viszont már inkább az Olimpiakosz akarata érvényesült. A hazaiak végül 31:29-re megnyerték ezt a szettet is, így a mérkőzést 3:0 arányban húzták be.

A Rieker UJS Komárom így búcsúzott a Bajnokok Ligájától, de európai kupaszereplése még nem ért véget: a CEV-kupában folytathatja, ahol a 16 közé jutásért a török Arkas Izmirrel találkozik.