A fociszombat eredményei: Győzött, előrébb araszolt a Somorja, ritkán látott fordulat Pusztafödémesen

A II. ligában a Pomléban a második félidő derekán kezdték a gólgyártást, osztálykülönbséggel győzték le a sereghajtót, előbbre léptek a tabellán a somorjaiak.

A III. liga Nyugati csoportjában otthon tartották a pontokat a bajnokaspiránsok közé sorolt galántaiak, vendéglátóként buktak a vágsellyeiek. Értékes pontot zsákmányoltak a bennmaradásért küzdő nagyölvediek.

A Nyugat-szlovákiai Régióbajnokságban (IV. liga) az érsekújváriak már az 5. percben vesztésre álltak, a félidei pihenőig fordítottak, győzelmükkel teljesítették az elvárásokat.

A Nyugat-szlovákiai V. liga Délkeleti csoportjában Párkányban pontosztozkodással fejeződött be a járási riválisok rangadója.

A Nyugat-szlovákiai VI. liga Déli csoportjában két ellentétes félidő, gólzáporos pusztafödémesi diadal került a krónikába.

A Nyugat-szlovákiai VI. liga Keleti csoportjában Zselízen és Marcelházán egygólos hazai sikerrel végződött a párharc.

A VII. (AG Sport) ligában teljesítette az elvárásokat a mezőny gellei éllovasa, a csilizradványiak nyerték az alsóháziak presztízscsatáját.

A VIII. (Onlinestavba) ligában az éllovas nagyszarvaiak tovább folytatták a gólgyártást, vendégként ötöt vágtak a felsőpatonyiaknak, ugyancsak gólarányt javítottak a nagymagyariak.

Eredmények

II. LIGA, 22. forduló:

Tatran Liptovský Mikuláš–Spartak Myjava 1:1 (1:1), g.: Vaško (19.), ill. Bedecs (32.).

FC STK 1914 Somorja–FK Spišská Nová Ves 3:0 (0:0), g.: Csóka (72.), Kamenický (79. – öngól), Krikokapic´ (81.).

III. LIGA, NYUGAT, 20. forduló:

Galánta–Beluša 2:1 (1:1), g.: Mečiar (2.), Horník (74.), ill. Hrenák (40.).

Bánová–Martin 1:2 (0:1), g.: Mráz (90. – 11-esből), ill. Chovanec (35.), Gajinov (82.).

Vágsellye–RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 0:2 (0:0), g.: Jančo (68.), Puškár (82.).

Lehota pod Vtáčnikom–Nagyölved 0:0.

NYUGAT-SZLOVÁKIA, IV. MEVA LIGA (Régióbajnokság), 19. forduló:

Érsekújvár–Trenčianske Stankovce 3:1 (2:1), g.: Paukner (14.), Hambálek (40.), Sibanda (81.), ill. Ďuráči (5.).

NYUGAT-SZLOVÁKIAI V. HUMMEL LIGA, DÉLKELETI CSOPORT, 19.forduló:

Párkány–Zsitvabesenyő 1:1 (0:1), g.: Saláta Krisztián (52.), ill. Kayembe (7.).

Šoporňa–Tovarníky 1:1 (1:1), g.: Mészáros (8. – 11-esből), ill. Švajlen (44. – 11-esből).

NYUGAT-SZLOVÁKIAI VI. HUMMEL LIGA, DÉLI CSOPORT, 17. forduló:

Pusztafödémes–Csenke 6:2 (1:2), g.: Michalek (4.), Molnár (52.), Babingui (58., 62., 68.), Janek (90.), ill. Ondrišík (14.), Lemak (25.).

NYUGAT-SZLOVÁKIAI VI. LIGA, KELETI CSOPORT, 19. forduló:

Zselíz–Kmeťovo 1:0 (0:0), g.: Pompos (60.).

Marcelháza–Semerovo 2:1 (1:0), g.: Gumbér (11.), Leme (53.), ill. Hatala (70. – 11-esből).

DUNASZERDAHELY, VII. AG SPORT LIGA, 19. forduló:

Csilizradvány–Kisudvarnok 2:1 (2:0), g.: Gaál (1., 11.), ill. Vass (66.).

Gelle–Pozsonyeperjes 2:0 (1:0), g.: ifj. Pinte Attila (10.), Hindák (79.).

VIII. ONLINESTAVBA LIGA, 19. forduló:

Csákány–Izsap 2:1 (1:1), g.: Rigó Tibor (16.), Rigó László (80.), ill. Nagy (12.).

Felsőpatony–Nagyszarva 0:5 (0:2), g.: Ambrus Attila (6. – 11-esből), Kačmarík (41.), Orbán (50.), Herberger (53.), Ambrus Albert (80.).

FK Nagymagyar–Csiliznyárad 5:0 (1:0), g.: Mikóczi (41., 51.), Stifter (59.), Danis (80.), Vanka (82.).