A fociszombat eredményei: A somorjaiak a sok ziccer ellenére csupán döntetleneztek a tavaszi nyitányon

1

13-2

Szombaton rajtolt el a honi második vonal tavaszi idénye. Az időjárási viszonyok mindenhol visszaköszöntek, nagyban befolyásolták a pályák állapotát.

Sajnos, a Covid-19 is ellenfélnek bizonyult, a komáromi KFC játékoskeretében felbukkant koronavírus-fertőzés miatt elmaradt a II. labdarúgóliga tavaszi nyitányának szombatra tervezett komáromi bajnoki összecsapása.

A zimankós nyitányon a somorjaiak Dunaszerdahelyen, a MOL Akadémia műfüves pályáján fogadták a zsolnai MŠK-fakót. A csallóköziek már a 9. percben hátrányba kerültek. Fordulás után ugyan egyenlítettek, az eredmény azonban a meccs végéig már nem változott. A vendéglátók ezen a találkozón felülmúlták vetélytársukat, ennek ellenére a remélt győzelem elmaradt. Ezen a találkozón temérdek ziccert puskáztak el. Michal Kuruc vezetőedző döntetlennel debütált új állomáshelyén. Az STK alakulata a meccs végén tíz főre fogyatkozott, Juraj Pančíkot a 86. percben második sárgája után kiállította a játékvezető.

A szezonrajt meglepetését a kassai FC szolgáltatta, mely vendéglátóként 0:3-as vereséggel rajtolt el.

A 16. forduló vasárnap délelőtt a fővárosban két megmérettetéssel fejeződik be.

FC STK 1914 Somorja–MŠK Žilina B 1:1 (0:1), g.: Braun (51.), ill. Kaprálik (9.).

Partizán Bardejov–FK Poprad 2:1 (1:1), g.: Lizardo (13. – 11-esből), ill. Bilali (90.+3.), Legnani (41. – 11-esből).

FC Košice–MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1), g.: Laura (4.), Kačerík (46., 88.).

Slavoj Trebišov–MFK Dubnica nad Váhom 4:1 (0:1), g.: Vilkovský (51.), Kanu (67. – 11-esből),Issa (81.), Šimko (90.+2), ill. Petráš (14.).

Elmaradt: KFC Komárom–Železiarne Podbrezová.