Folytatódott a Somorja (és Rymarenko) tavaszi remeklése

2021. május 8. - 20:01 | Sport

Tovább folytatták tavaszi szárnyalásukat a somorjaiak, akik a Fortuna Ligába igyekvő besztercebányai Dukla elleni idegenbeli összecsapáson döntetleneztek.

Őry Tibor illusztrációs felvétele

A Michal Kuruc vezetőedző által irányított kék-fehérek zsinórban hat győzelem után ezúttal pontosztozkodással (1:1) zártak. Egyébként csupán néhány másodperc hiányzott az újabb diadalhoz, a vendéglátók a hosszabbítás végén, a 95. percben egyenlítettek. Említét érdemel az is, hogy a vendégek gólzsákja, Rymarenko tavasszal immár 10. találatát produkálta. A somorjaiak emberhátrányban fejezték be a párharcot. A csatát követően a besztercebányaiakat a tabella élén a liptószentmiklósiak váltották.

A komáromiak sima vereséget szenvedtek a Dubnica otthonában.

Gól nélküli döntetlennel fejeződött be a Podbrezová és az FC Košice megmérettetése.

A Slovan-fakó nyerte a fővárosi alakulatok derbijét.

A 28. forduló eredményei:

Slovan Bratislava jun.–FC Petržalka 2:1 (0:1), g.: Hubert (69., 77. – 11-esből), ill. Sliacky (18.).

FK Dubnica nad Váhom–KFC Komárom 3:0 (2:0), g.: Kuzma (35.), Bilovský (45.+1 – 11-esből), Davidík (74.).

MFK Dukla Banská Bystrica–FC STK 1914 Somorja 1:1 (0:1), g.: Migala (90.+5), ill. Rymarenko (45.+2.).

MFK Skalica–Partizán Bardejov 1:0 (0:0), g.: Mizerák (51.).

Slavoj Trebišov–MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0), g.: Bartoš (64.), Andrič (77.).

FK Železiarne Podbrezová–FC Košice 0:0.

FK Poprad–MŠK Púchov 3:5 (1:3), g.: Nagy (43.), Arthur (68.), Rumanský (84.), ill. Mráz (17., 51.), Loduha (20.), Riška (29.), Rypák (55.).

Szabadnapos: MŠK Žilina B.