Fortuna Liga, 14. forduló: A DAC motorja hiányzik majd a nyitraiak ellen

A DAC szombaton hazai pályán fogadja az FC Nitra együttesét a Fortuna Liga 14. fordulójában.

Fotó: Cséfalvay Á. András - archívum

Múlt héten Nagymihályban ért véget a DAC négymeccses győzelmi sorozata, miután Davis szabadrúgásgóljára a hazaiak két találattal választoltak. A csapat ezzel hat pontra távolodott a listavezető Slovantól, de egy pontra magára húzta a harmadik helyen portyázó zsolnaiakat. A gépezet már korábban is akadozott (lásd a senicai kupavereséget és a Podbrezová elleni izzasztó győzelmet), viszont Peter Hyballa vezetőedzőnek egy hét állt rendelkezésére, hogy rendet tegyen a csapat sorai közt, és visszatérítse a fiúkat a sikeres útra.

Ezúttal az az FC Nitra látogat Dunaszerdahelyre, amely az utóbbi időben elég kiszámíthatatlan meccseket játszik: a Trenčínt ugyan kétszer is legyőzték, viszont vereséget szenvedtek Rózsahegyen, Szereden és legutóbb hazai pályán a Žilina ellen is. A két csapat legutóbb a bajnokság harmadik fordulójában találkozott, és akkor nagyon izgalmasan alakult a mérkőzés. Šimončič és Vestenický révén a nyitraiak már 2:0-ra vezettek az 58. percben, viszont Pačinda és Bayo négy perc alatt egyenlíteni tudott. Utóbbi végül a győztes gólt is megszerezte a 94. percben. A DAC ezzel 3:2-re diadalmaskodott idegenben, elrontva a hazaiak stadionavató ünnepségét.

Ezúttal is hasonlóan kiélezett mérkőzésre lehet számítani, főleg, hogy a hazaiak kénytelenek lesznek nélkülözni a csapat motorját, Kalmár Zsoltot, aki Nagymihályban megkapta ötödik sárga lapját, így automatikusan egymeccses eltiltásban részesült. Nehéz lesz pótolni a magyar válogatott játékost, akinek az idei szezonban négy gól és öt gólpassz fűződik a nevéhez.

„Minden csapatnak van olyan periódusa, mikor nem jön össze semmi. Nem mennek be a helyzetek, de továbbra is keményen kell dolgoznunk annak érdekében, hogy visszataláljunk a helyes útra és sikerrel vegyük a Nyitra elleni összecsapást” – nyilatkozta Kalmár a hétvégi bajnoki kapcsán.

A legutóbbi eredmény: FC Nitra – FC DAC 1904 2:3

A forduló első mérkőzését Zsolnán rendezik, ahol a harmadik helyezett MŠK a negyedik helyen álló rózsahegyieket fogadja. A zsolnaiak remek sorozatot tudhatnak magukénak: a szeptember 1-i Slovan elleni vereség óta a bajnokságban ötször győztek, és csak a nagymihályiakkal szemben döntetleneztek. Az általában kiegyensúlyozottan játszó Ružomberok esetleges győzelmével pontszámban beérné aktuális ellenfelét a táblázatban.

Kiesés elleni rangadót rendeznek Senicán, ahol a hazaiak az aranyosmarótiakat fogadják. Mindkét csapat 8-8 ponttal áll a bajnokságban, így egy esetleges győzelemmel mindkét együttes nagy lépést tenne a kiesés ellen.

Az újonc Serediek szorgosan gyűjtögetik a pontokat, amelynek köszönhetően a csapat az előző fordulót követően feljött a hatodik helyre. Most hétvégén a bajnokságban öt mérkőzés óta nyeretlen AS Trenčínt fogadják, amelyet ha sikerül legyőzniük, felugorhatnának az ötödik helyre. A gyenge teljesítmény miatt hétközben lemondott a trencséniek vezetőedzője, Ricardo Moniz, helyét pedig eddigi asszisztense, Vladimír Cifranič vette át.

A bajnok Spartak szintén tabellaszomszédját, az egy ponttal előtte álló Podbrezovát fogadja. A nagyszombatiak lassacskán kilábalni látszanak a hullámvölgyből (utóbbi három meccsükön hét pontot szereztek), egy esetleges győzelemmel pedig nagy lépést tennének afelé, hogy tavasszal ne az alsóházban szerepeljen a csapat. A bajnokságot veretlenül vezető Slovan az elmúlt időben megtáltosodó Michalovcét fogadja – a papírforma azonban így is hazai győzelmet jósol.