Fortuna Liga, 16. forduló: Elnáspángolták a Spartakot Nagyszombatban

1

Fotó: TASR

Egy héttel az aranyosmaróti döntetlen után újfent botlott a Spartak Trnava, ezúttal hazai pályán a Ružomberok ellen.

Érdekesnek ígérkezett a nagyszombati találkozó, hiszen a második fogadta a harmadik helyezettet. Az első játékrész első felében inkább a hazaiak domináltak, az első komolyabb helyzet is előttük adódott, de Krajčírik kifogta Jones löketét. A 30. perc környékén Jones szabálytalanságát követően büntetőhöz jutott a Ružomberok, Kochan pedig 11 méterről nem hibázott. Alig kezdődött el a második félidő, már 0:2 állt az eredményjelzőn. A rózsahegyiek kihasználták, hogy kinyílt a Spartak védelme, Takáč remek labdát kapott, a tizenhatoshoz érve pedig a túloldalon érkező Regálihoz továbbított, aki jobbal a hosszú alsóba tekert. Két perccel később jött az újabb sokk nagyszombati részről: Regálit játszották meg a védők mögött, a hazai kapussal szemben pedig nem hibázott.

Rövid időn belül szépíthetett volna a Spartak, Savvidis lövését viszont a léc fölé ütötte Krajčírik. A 68. percben még kilátástalanabb helyzetbe került a hazai csapat, ugyanis Jones a vendégkapus ellen elkövetett szabálytalanságáért megkapta második sárga lapját, egyúttal pedig villant a piros is. A Ružomberok végül nem váltotta újabb gólokra az emberelőnyt, de így is egyértelmű győzelemmel távozott Nagyszombatból, és három pontra megközelítette riválisát a tabellán.

Eredmény:

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Gólszerzők: 31. Kochan (11-esből), 50., 52. Regáli

A szombati eredmények:

AS Trenčín – FC DAC 1904 0:1 (0:1)

Gólszerző: 3. Balić

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gólszerző: 90. Trusa

FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

Gólszerző: 44., 86. Kyziridis

A forduló további programja:

November 29. (hétfő)

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (18:00)

A pénteken félbeszakadt FK Senica – MŠK Žilina (félidőben 1:1) találkozó hátralévő részét november 30-án, kedden játsszák le.