Fortuna Liga, 16. forduló: A Sereď legyőzésével tovább szökik a Slovan

1

Fotó: TASR

A Slovan Bratislava hétfőn magabiztos győzelmet aratott a Sereď ellen a Fortuna Liga alapszakaszának 16. fordulójában.

A hazaiak kezdtek jobban, Mráz próbálkozása azonban még kimaradt. Az első negyed óra végén szabadrúgáshoz jutott a Slovan: Vojtko lövése levágódott a sorfalról, de a labda a tizenhatoson belül maradt. Haša próbált felszabadítani, csakhogy eltalálta Medveděvet, a játékvezető pedig azonnal a büntetőpontra mutatott. Dražič tizenegy méterről nem hibázott. Egy szép kombinációt követően Hrnčár növelhette volna csapata előnyét, az utolsó pillanatban viszont Jureškin tisztázni tudott előle. A vendégek igyekeztek letámadni, de helyzetet nem tudtak kidolgozni.

A második félidő elején egy Slovan-szögletet követően indított ellentámadást a Sereď, Šulla viszont bravúrral hárítani tudta Yao lövését. Nem sokkal később Ljubičić próbálkozott a tizenhatos közepéről, de nem találta el a kaput. A Slovan fokozatosan beszorította ellenfelét, a 70. perc környékén pedig másodszor is betalált: Kankava beadására Green érkezett jó ütemben, és védhetetlenül a kapuba fejelt, ezzel beállítva a végeredményt.

A Slovan különösen nagyobb erőfeszítés nélkül tartotta otthon a három pontot, és nyolc pontra növelte előnyét a tabella élén.

Eredmény:

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 2:0 (1:0)

Gólszerzők: 15. Dražić (11-esből), 71. Green

A vasárnapi eredmény:

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Gólszerzők: 31. Kochan (11-esből), 50., 52. Regáli

A szombati eredmények:

AS Trenčín – FC DAC 1904 0:1 (0:1)

Gólszerző: 3. Balić

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gólszerző: 90. Trusa

FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

Gólszerző: 44., 86. Kyziridis

A pénteken félbeszakadt FK Senica – MŠK Žilina (félidőben 1:1) találkozó hátralévő részét november 30-án, kedden játsszák le.