Fortuna Liga, 2. forduló: Radványiék ellen is tűzijátékot rendez a DAC?

1

Fotó: Cséfalvay Á. András

Kedden és szerdán a második fordulóval folytatódik a honi élvonal, amelyben a DAC Garamszentkereszten lép pályára.

Nem is kezdhették volna jobban a szezont a sárga-kékek: vasárnap hat góllal gázoltak át a Sereď csapatán, amely nem tudott mit kezdeni Bernd Storck fiainak kombinatív, sokpasszos játékával. Maga a vezetőedző is elégedett volt az eredménnyel, amely kellő önbizalommal töltheti el a csapatot, de nincs idő az ünneplésre, máris a következő mérkőzésre kell koncentrálniuk. Kétnapos szusszanást követően a játékosokra szerdán újabb mérkőzés vár, méghozzá a Radványi Miklós által vezetett Pohronie otthonában.

A garamszentkeresztiek az előző szezonban sokáig az utolsó helyen rostokoltak, de egy fantasztikus hajrát produkálva (utolsó három meccsüket megnyerték úgy, hogy gólt sem kaptak) végül kiharcolták a biztos bennmaradást érő 11. helyet. Radványiék a felkészülés során három mérkőzést abszolváltak: a besztercebányaiakkal (2:2) és a nagyszombatiakkal (1:1) döntetleneztek, a Trenčínt viszont alaposan legyalulták (3:0). A Fortuna Liga 2020/21-es szezonjának hétvégi nyitányán a Pohronie kis híján beleszaladt a késbe: húsz perc után már kétgólos hátrányban volt Aranyosmaróton, a második félidő elején pedig Mazan egy büntetőt is kihagyott. A hajrára viszont összekapták magukat a vendégek, akik a 85. percben előbb szépítettek, majd a ráadás 4. percében ki is egyenlítettek.

A DAC és a Pohronie kétszer találkozott a bajnokság előző kiírásában, és mindkétszer a dunaszerdahelyiek örülhettek. Júliusban az akkor még Peter Hyballa vezette DAC 5:1-es győzelmet aratott a MOL Arénában, az októberi visszavágó viszont már keményebb diónak tűnt. A garamszentkereszteik egy órán keresztül állták a sarat, ekkor azonban Kalmár betalált, majd a hajrában Kružliak biztosította be a DAC győzelmét.

A szerdai találkozó előtt a Pohronie játékosai ugyan egy nappal többet pihenhettek aktuális vetélytársaikkal szemben, mégis a DAC a mérkőzés egyértelmű favoritja. Vendéggyőzelmen kívül mindenféle más eredmény meglepetésnek számítana.

A két csapat egymás elleni mérkőzései a 2019/2020-as szezonban:

FC DAC 1904 – FK Pohronie 5:1

FK Pohronie – FC DAC 1904 0:2

A szezont szintén lehengerlő játékkal kezdő Slovan (ötgólos győzelem Nyitrán) a Michalovce együttese ellen gyarapíthatja pontjainak, illetve góljainak számát. A Žilina a gyengécske Nitrát fogadja, a Trenčín Zsolnán látja vendégül az aranyosmarótiakat, az elmúlt hétvégén féltucat gólt bezsebelő szerediek pedig a „csupán“ négyet kapó Senicával találkoznak.

A nagyszombatiak revansra készülhetnek, ugyanis az a Ružomberok lesz az ellenfelük, amelytől 0:2-es vereséget szenvedtek hazai pályán az Eruópa-liga-selejtezőért vívott play off-döntőben, így a Spartak lemaradt a nemzetközi porondról.