Fortuna Liga, rájátszás, 5. forduló: Fontos győzelem Nagymihályban, képtelenség megállítani a Slovant

Szombaton a DAC a Fortuna Liga rájátszásának aktuális fordulójában Kelet-Szlovákiába látogatott, ahol a bajnokság meglepetéscsapata, a Michalovce fogadta a sárga-kékeket.

A nagymihályiakat sosem lehet előre leírni, erről a dunaszerdahelyiek is tudnának mesélni: az alapszakaszban a MOL Arénában 4:1-re győzött a DAC, Nagymihályban azonban az MFK visszavágott a vereségért.

Peter Hyballa ezúttal is az előző bajnokikon jól bevált összeállításban küldte pályára csapatát, Šatka és Herc is csak a cserepadon kapott helyet. A sárga-kékek mindjárt a mérkőzés elején helyzetbe kerültek, de Vida Kristopher jócskán a kapu mellé lőtt. Nem sokon múlt, hogy a hazaiak megszerezzék a vezetést, Žofčák távoli emelése azonban a kapufán csattant. A nagymihályiak főként kontrákkal próbáltak helyzetbe kerülni, de Jedličkán ezúttal sem lehetett kifogni: előbb Christos lövését hárította, majd Žofčák szabadrúgását szedte ki a léc alól. Az első játékrész gólnélküli döntetlennel ért véget.

A második félidőben is főként a középpályán folyt a játék, a vezetést végül a DAC-nak sikerült megszereznie. Ígéretes helyről végezhettek el szabadrúgást a sárga-kékek, Davis lövése megpattant a sorfalban álló egyik védőn, ez pedig becsapta Kira kapust, aki már nem tudott időben reagálni, így a labda a hálóban kötött ki. A hazaiak kissé visszaestek a bekapott gólt követően, nem tudták nyomás alá helyezni a sárga-kékeket. Sőt, a vendégek tovább növelték előnyüket: egy baloldali centert Divkovic elengedett a mögötte érkező Vida Kristophernek, aki egyedül törhetett kapura, a kimozduló Kira mellett pedig a bal alsóba helyezett. Néhány perccel később Kalmár szerezhette volna meg csapatának a harmadik találatot, de ígéretes helyzetben a kapu mellé fejelt. A végén még Tounkara tette próbára Jedličkát.

Nem mondható, hogy a nézők nagyon izgalmas mérkőzést láthattak Nagymihályban, a vendégeknek sikerült kihasználniuk helyzeteiket, a hazaiaknak nem. A DAC ezzel nagyon fontos három pontot gyűjtött be és megerősítette pozícióját a tabella második helyén. Említésre méltó továbbá, hogy Jedlička immár három mérkőzés óta nem kapott gólt, remek formájára szükség lesz a jövő heti Slovan elleni bajnokin is.

A mérkőzés: Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 0:2

Újfent botlottak a bajnokságban eddig remek teljesítményt nyújtó zsolnaiak, akik ezúttal az újonc szerediektől kaptak ki hazai pályán. A Žilina ezzel sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, és hat pontra távolodott a második helyezett DAC-tól.

Képtelenség megállítani a Slovant, amely vasárnap 3:2 arányban győzte le az eddig bombabiztos védelméről hírhedt Ružomberokot. Šporar első félidőben szerzett találatára Kružliak még válaszolni tudott a második játékrészben, de ezt követően a pozsonyiak esélyt sem adtak a vendégeknek: előbb Šporar volt újfent eredményes büntetőből, majd Dražič a Slovan harmadik találatát is megszerezte. Jedinák a hajrában már csak szépíteni tudott.

Az alsóházban az aranyosmarótiaknak kis híján Nyitrán is sikerült begyűjteniük a három pontot, de Fábry a 95. percben döntetlenre mentette a mérkőzést. Nem hozott gólt a Podbrezová és a Trenčín összecsapása, a forduló előtt még a seregajtó pozíciójában tanyázó Senicának viszont idegenben sikerült begyűjtenie a címvédő Spartak Trnava skalpját.

Nem kis izgalmak várhatók még az alsóház további fordulóiban, hiszen az utolsó helyre visszacsúszó aranyosmarótiak és a 9. helyen poroszkáló Trenčín között csupán három pont a különbség.