Fortuna Liga: ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904 0:0 (Online)

Február 18-án 17:00-tól élőben közvetítettük a labdarúgó Fortuna Liga idénynyitó 20. fordulójának mérkőzését, melyen a dunaszerdahelyi FC DAC 1904 a ŽP Šport Podbrezová együttesével csapott össze.

A csapatok összeállításai:

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kupčík, Kochan, Djordjevič – Podio, Vajda – Polievka (75. Bernadina), K. Kuzma, Alexe (85. Migaľa) – M. Mikuš

FK DAC 1904: Slávik – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič – Štepanovský (47. Vida), Kontár, Aluku (70. Sarr), Pačinda – Šafranko (90. Mészáros)

Edzői értékelés: László Csaba: "Igazságos a gól nélküli döntetlen"

A mérkőzés képgalériája: ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904 (0:0) FOTÓK

A bajnokság tabellája a mérkőzés után (Forrás: fortunaliga.sk):

A hazaiak megszokott védőduójuk nélkül léptek pályára: Krivák eltiltás miatt nem lépett pályára, a csapatkapitány Kostelný pedig a mérkőzés előtt bemelegítés során meghúzta a vádliját, így nem tudott játszani.

Az első játékrészben a Podbrezová egy helyzetet leszámítva nem volt veszélyes a DAC kapujára, inkább a dunaszerdahelyiek támadtak - ám a pontos befejezés mindig hiányzott. A leginkább említésre méltó megmozdulás Davis lövése volt a 35. percben, ami alig néhány centivel kerülte el a hazaiak kapuját.

A második félidőben egy kicsit feltámadt a Podbrezová, és több lendületes támadást is vezettek a DAC ellen. Slávik, a DAC hálóőre az 54. percben majdnem gólt ajándékozott a hazaiaknak, amikor egy beadásnál habozott, így Vajda fejelhetett. Végül Slávik - nagy szerencsével - hárította a fejest.

A 74. percben Eric Davis beadásából Erik Pačinda került ígéretes gólhelyzetbe, ám a befejezés pontatlannak bizonyult.

Tíz perccel később a másik oldalon Kuzmának volt még egy nagy lövése, ami kb. egy méterrel kerülte el a DAC-kapu jobb felső sarkát.

Az utolsó pillanatokban mindkét csapat próbált nyomást helyezni a másikra, de komoly helyzetre már nem került sor, így az eredmény gól nélküli döntetlen maradt.

18:55
Ígéretes szezon előtt áll a DAC?

Majdnem kéthónapos szünet után a Fortuna Liga tabellájának 2. helyén telelő Podbrezová otthonában egyáltalán nem vallott szégyent a DAC. A dunaszerdahelyiek támadó futballt játszottak, és komoly gólhelyzeteket alakítottak ki - amiket viszont nem sikerült értékesíteniük.

A bizonytalanabb megmozdulások - főleg Slávik kapus részéről - egyelőre magyarázhatók a játékosok mögött lévő hosszú téli szünettel, de az összkép bíztató lehet a dunaszerdahelyi szurkolók számára.

'90
VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK

Davis végezhetett el egy szabadrúgást a félpályáról, ám a felívelt labdát kivágta a hazai védelem. A játékvezető a sípjába fúj, ezzel vége az összecsapásnak.

A végeredmény:

'90
Két percet hosszabbít a játékvezető

'89
Itt a harmadik DAC-csere

Mészáros András érkezik Šafranko helyére. Utóbbit megtapsolja a hazai közönség, hiszen a csatár épp a Podbrezovától érkezett Dunaszerdahelyre.

'86
Slávik kapust kell ápolni

Az FC DAC 1904 hálóőre vagy az előző vetődésnél, vagy a kirúgásnál sérült meg. Egy percig ápolják, de folytatja a játékot.

'85
KUZMA LŐ EGY NAGYOT

A szép lövés a DAC-kapu jobb felső sarkát kb. egy méterrel kerüli el.

'83
Kontár és Alexe ütközik a levegőben

Alexe a földön marad saját térfelén, szabadrúgás a Podbrezovának.

'81
Pačinda lódul meg a bal szélen

És 10-15 méterről keresztbe lövi a labdát a kapu előtt - ez sajnos sem passznak, sem lövésnek nem jó.

'79
Reményteli akciókat vezet a DAC

Úgy tűnik, a dunaszerdahelyiek felszívták magukat az utolsó percekre. Támadnak, és látszik, hogy gólt akarnak.

'74
PAČINDA ÓRIÁSI HELYZETBEN!

Eric Davis beadása után Erik Pačinda révén kerül gólhelyzetbe a DAC, a középpályás lövése centikkel suhan el a podbrezovái kapufa mellett!

'73
Ljubicic brillírozok a jobb szélen,

kár, hogy a csel utáni beadás nem sikerül.

'72
Gyors ellentámadást indít a Podbrezová

A hazaiak hosszú szöktetését Huknak sikerül hatástalanítania a a DAC tizenhatosán.

'71
Nem lett helyzet a szögletből

A hazaiak felszabadítottak.

'70
Szöglethez jut a DAC

Davis beadását a hazai védő fejelte szögletre.

'69
Megint cserélnek a vendégek

A dunaszerdahelyiek vezetőedzője Aluku helyett Sarrt küldi harcba.

'67
Tomáš Huk is besárgul

A DAC játékosa a félpályán buktatta az ellenfelet.

'65
Támadásból hazaadás,

hazaadásból labdavesztés... Nem a magabiztosság jellemzi a DAC által előadott jelenetet.

'64
1002 néző látogatott el a mai mérkőzésre

- hallható a stadion hangfalaiből.

'61
Bedobás után blokk

Jókora bedobást láthattunk a Podbrezovától, minek következtében egy hazai lövésre is sor kerülhetett - ám a védelem a helyén volt, a labdát sikerült blokkolni.

'60
A középpályán zajlik a meccs

Ide-oda pattog a labda.

'57
Beszorult a DAC

A dunaszerdahelyiek passzívak lettek az utóbbi percekben, a hazaiak vezetik a támadások jó részét.

'54
A MÉRKŐZÉS HELYZETÉT HAGYJA KI A PODBREZOVÁ!

Slávik kapus kijöhetett volna a kapuja elé ívelt szögletre, ám hagyta fejelni Vajdát, aki szerencsére a DAC hálóőrét találta telibe...

'52
Két perc alatt két két szabadrúgás

Mindkettőt a Podbrezová végezte el a DAC kapujától 30-40 méterre, de gólhelyzet egyikből sem lett.

'49
Veszélyes jelenet a DAC kapuja előtt

Huk szerencsére sikeresen blokkol.

'47
László mester cserél

A vendégcsapat a második félidő második percében cserél: Štepanovský helyére Vida Krisztofer érkezik.

'46
Slávik végez el kirúgást

Miután egy gyenge és magas labda szállt a DAC-kapu fölé.

18:05
A szünet után folytatódik a mérkőzés

'45
Zsivkovics végzi el a meccs első szögletét

De gól továbbra sincs, a labdát kirúgják a védők. Az első játékrész ezzel véget is ér.

'41
Štepanovskýt mintha lekönyökölték volna

A játékvezető nem ítélt szabadrúgást, pedig gyanús volt az a könyök...

'37
Štepanovský is besárgul

Így a dunaszerdahelyieknek is már van egy sárgájuk. A vendégek középpályása az ellenfél térfelén szabálytalanul szerelt.

'34
Hú, ez de nagy gól lehetett volna!

Újra támad a DAC, Zsivkovics passzából Davis eresztett el egy gyönyörű - ám sajnos kicsit pontatlan - lövést.

'33
Hatástalan hazai szabadrúgás

Kuzma beadását Slávik kapus simán fogta volna - de ütközött az ötösön belül egy hazai támadóval. Szabadrúgás kifelé.

'30
Kinyílt a Podbrezová csípája

A hazaiak támadásba lendültek az utóbbi percekben, jelenleg ők irányítanak.

'27
Kézgyanú a DAC tizenhatosán belül

Alexe, a Podbrezová csatára egy beadással próbálkozott volna, ám a labdát Huk állította meg. Kezezés gyanúja merül fel, a hazaiak reklamálnak, de a mozdulatért nem jár büntető. Kéz? Könyök? Határeset...

'25
Újabb hazai támadást sikerült hatástalanítani

A Podbrezová is támad, ha tud, ám most csak egy gyenge beadásra futotta tőlük.

'23
Ljubicic gyarapítja a kapuralövési statisztikát

Több mint húsz percet kellett várni az összecsapás első kapura tartó lövésére: a DAC-kapitány harmincról vágta kapura a hozzá pattanó labdát, ám a hazaiak kapusa a helyén volt.

'21
Most Djordjevićet ápolják

Előbb adott, most kapott. Ápolják, de úgy néz ki, folytathatja a játékot.

'18
Djordjević simán pirosat kaphatott volna

A Podbrezová hátvédje csúnyán felrúgta Zsivkovicsot, a belépő simán kiállítást érhetett volna. Djordjević csak sárgát kapott.

A DAC szabadrúgása most sem sikerült megfelelőre, kirúgás következik.

'15
Szabadrúgáshoz jut a DAC

Ígéretes lehetne a szituáció, ám Zsivkovics beadása nagyon gyenge.

'14
László Csaba betartotta ígéretét

Az FC DAC 1904 mestere azt ígérte, hogy a nézők egy támadó DAC-ot láthatnak a pályán tavasztól. Az első negyedórában ez abszolút megvalósult, főként a dunaszerdahelyeik vezetik a támadásokat, míg a hazaiak inkább védekeznek.

'11
Ellentámadásba lendülnek a hazaiak

De a jobb szélen Eric Davis magabiztosan szerelte a hazai szélsőt, így megállaította a Podbrezová támadását.

'10
Ljubicic ível a félpályáról Pačinda elé

Pačinda remek labdát kapott volna a DAC csapatkapitányától - ám Kupčík elkanalazta előle a játékszert.

'7
Mikuš lesen

A hazaiak csatára egyedül törhetett volna kapura szinte a félpályáról, ám hatalmas lesen volt.

'5
Zsivkovics lőhetett volna gólt 16 méterről

Ám a DAC-játékos meglepően gyengén találta el a kiváló labdát, amit a bal szélről kapott. Kuciak kapis könnyedén védett.

'2
Štepanovský kapott labdát a Podbrezová kapuja előtt

De a hazai hátvédek szerelték.

'1
A vendégek hatástalanítottak egy beadást

A középpályán labdát szerzett a Podbrezová, majd máris a vendégek tizenhatosába irányult egy veszélyesnek tűnő ívelés - amit a hátvédsornak sikerült kivágnia.

'1
Kezdődik a mérkőzés!

A vendégek végezhették el a kezdőrúgást.

17:00
Egyperces néma csend a meccs előtt

Egy nemrégiben elhunyt játékvezetőre emlékeznek a felek.

KEZDŐCSAPATOK (Forrás: fcdac.sk):

Helyszín: ZELPO Arena Podbrezová (4061 férőhely)

ELŐZETES:

Az őszi kapuzárást követően hatvannyolc napot kellett várnunk a szlovák focifelsőház pontvadászatának tavaszi idénykezdésére. A téli szünetben foghíjassá vált a mezőny, a Spartak Myjava ugyanis kilépett a bajnokságból - a csapat eredményeit törölték, az élvonalból egyetlen csapat sem fog kiesni.

A zsinórban öt tétmérkőzésen (négy bajnoki és egy kupatalálkozó) veretlen DAC szombaton a 2. helyezett Podbrezová otthonában kezdi a tavaszi idényt. László Csabának van miből válogatnia. A több poszton megerősített sárga-kékek természetesen szeretnének győzelemmel elrajtolni, ami nem lesz egyszerű feladat, hiszen a vasgyáriak ősszel hazai pályán veretlenek voltak, csupán a Trnava, a ViOn és a Prešov rabolt egy-egy pontot Zólyombrézón. A közép-szlovákiaiak nem titkolják: szeretnének kijutni az európai kupaporondra.

Őszi eredményDAC–Podbrezová 0:0 (9. forduló).