Fortuna-szombat, 14. forduló: Pontosztozkodás Dunaszerdahelyen, másodszor már nem jött össze Radványiéknak

Öt mérkőzést rendeztek szombaton a Fortuna Liga 14. fordulójában, amelyek során a DAC hazai pályán fogadta a Sereď együttesét.

Fotók: Cséfalvay Á. András (További fotókért kattints a képre!)

Az első félidőben javarészt kiegyenlített játék folyt a pályán, a kevéske helyzet viszont egyik és másik oldalon is kimaradt. Előbb Ramirez durrantott csúnyán a kapu fölé öt méterről, majd Ronan lövése vágódott ki a kapufáról. Egy perccel később a túloldalon már Jedličkának kellett pillanatokon belül kétszer is bravúrral hárítania.

A második félidőben végig a hazaiak domináltak, a vendégek csak elvétve jutottak el a DAC kapujáig, de veszélyeztetni már nem tudtak. A sárga-kékek sokszor percekre beszorították saját kapujuk elé a tíz emberrel védekező ellenfelüket, de ezen az estén semmi sem akart összejönni a hazaiaknak. Az Arsenaltól kölcsönben Szereden szereplő Iliev többször is bravúrral hárított, de ha már ő is tehetetlen volt, akkor újfent kisegítette a kapufa. Egyszer sikerült betalálni a DAC-nak, a játékvezető azonban nem adta meg a gólt, ugyanis előtte Kružliak szabálytalankodott a Sereď hálóőrével szemben.

A vendégeknek végül sikerült kibekkelniük a döntetlent, így értékes ponttal távoztak Dunaszerdahelyről.

Képtelen kilábalni a gödörből a Spartak Trnava, amely sorozatban három nyeretlen bajnoki és a szerdai kupakudarc után ezúttal Nyitrán szenvedett egygólos vereséget. A találkozó egyetlen gólját Ristovski szerezte a 39. percben.

A sereghajtó Pohronie azt a Ružomberokot fogadta, amely ellen eddigi egyetlen győzelmét aratta. A bravúrt viszont ezúttal nem sikerült megismételni: a rózsahegyiek már az első félidő után 0:2-re vezettek, a hazaiak erejéből pedig már csak a szépítésre futotta. Radványi Miklós irányításával így továbbra is nyeretlen az újonc.

A Slovan magabiztosan verte hazai pályán a Senicát (2:0), míg a Michalovce hiába vezetett kétszer is a ViOn ellen, a vendégek mindannyiszor egyenlíteni tudtak (2:2).